کاهش هسترس و تسکین طبیعی درد

درد مزمن پیچیده هست. تحقیقات در طول ۲۵ سال گذشته نشان داده هست که درد توسط عوامل عاطفی و اجتماعی تحت تأثیر قرار می‌گیرد. این مسئله با علل فیزیکی درد همراه هست. هسترس مزمن یکی از عواملی هست که منجر به درد مزمن می‌شود. رویداد نیکو این هست که شما می‌توانید درد را با تمرینات آرامش‌دهنده مدیریت کـــرده و به‌صورت طبیعی تسکین دهید.


پاسخ بدن به هسترس

برای درک چگونگی درد و آثار درمانی آن می‌بایست از چگونگی هسترس و تأثیر آن بر بدن آگاهی داشت.  اثر مشابه  درد و هسترس بر روی بدن: باعث افزایش ضربان قلب و فشارخون، تنفس سریع و کم‌عمق می‌شود، و ماهیچه‌های بدن سفت می‌شود.

درواقع پاسخ بدن هنگامی شروع می‌شود که به‌صورت ناگهانی با یک رویداد هسترس‌زا مواجه شوید، مانند ترس از برخورد یا ضربه ناگهانی توسط ماشین. به صورت حتم بعد از مدتی شما به حالت عادی برمی‌گردید و بدن شل می‌شود. هسترس‌های مزمن مانند نگرانی در مورد سلامت و امور مالی، احساس در مورد یک کار بد یا ازدواج، و یا از ترس اینکه چیز بدی اتفاق خواهد افتاد، سیستم عصبی بدن را در حالت آماده‌باش نگه می دارد. در این مدت ممکن هست مشکلات زیادی در بدن ایجاد شود. سطح هورمون هسترس افزایش پیدا می‌کند و عضلات در حالت تقریباً ثابت در تنش باقی می‌ماند.


هسترس مزمن لطمه می‌خانومد

این مکان فقط یک مثال مطرح هست: مطالعات در خصوص اندازه‌گیری تنش عضلانی در بیماران مبتلابه کآقارد مزمن نشان داده هست که فکر کـــردن و یا صحبت در خصوص یک موقعیت تنش‌زا به‌طور چشمگیری منجر به افزایش تنش در عضلات پشت می‌شود.


تکنیک‌های آرام کـــردن اعصاب برای تسکین طبیعی درد

تمرینات آرام کـــردن اعصاب برای آرام کـــردن ذهن، کاهش هورمون‌های هسترس در خون ، شل انجام گرفتن عضلات، و بالا بردن درک خود از نیکو بودن. با هستفاده از آن‌ها به‌طور منظم می‌توان به تغییرات طولانی‌مدت در بدن و مقابله با اثرات مضر هسترس کمک کـــرد. به صورت حتم تأکید زیادی بر انتخاب روش‌ خاصی برای آرام کـــردن اعصاب برای تسکین طبیعی درد نمی‌شود. هر چیزی که باعث آرامش شود می‌تواند مفید باانجام گرفت مانند:  موسیقی، دعا و نیایش، باغبانی، پیاده‌روی، صحبت کـــردن با یک دوست با تلفن.


در این مکان برخی از تکنیک‌های دیگر وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید:

  • تنفس چهارضلعی: تنفس عمیق، به‌طوری‌که شکم گسترش یابد و با هر تنفس مانند یک بادکنک شود. هستنشاق را تا چهار شماره و بازدم را نیز به تعداد عدد چهار انجام دهید و سپس به تعداد عدد چهار نگه‌دارید. این کار را به مدت ۱۰ بار تکرار کنید.
  • تصویر ذهنی هدایت انجام گرفته: آرام و عمیق نفس بکشید. برای مثال، یک صحنه آرام را تجسم کنید که به شما احساس آسودهی و آرامش می‌دهد شامل رنگ‌ها، صداها، بوها، و احساسات. این کار را ۵ تا ۱۰ دقیقه روزانه انجام دهید.
  • گفتگو با خود: در نحوه تفکر خود در مورد خودتان و درد تغییر ایجاد کنید. برای مثال اینگونه به دردتان نگاه کنید: ((این درد باعث انجام گرفته من در خانه ای که کلی خازره در آن دارم بمانم)) و مانند اینها…
  • هیپنوتیزم: هیپنوتیزم درمانی می‌تواند روش معقولی باانجام گرفت. به‌عنوان‌مثال باعث به خواب رفتن شما می‌شود. این کار را می‌توانید از طریق یک فایل صوتی در خانه نیز انجام دهید.
  • مدیتیشن با تمرکز حواس: نشستن و یا دراز کشیدن بی‌سروصدا و متوجه تنفس خود انجام گرفتن بدون کنترل آن از دیگر روش‌های درمانی هست. اگر دچار درد و یا افکار مزاحم هستید با این روش به‌سادگی می‌توانید به کاهش فشار هسترس خود کمک کنید. فکر کنید که در حال عبور از روی یک ابر هستید سپس تنفس خود را نگه‌دارید و مجدداً نفس بکشید. این کار را برای ۲۰ دقیقه انجام دهید.

ترجمه انجام گرفته از وبسایت: www.webmd.com

نوشته کاهش هسترس و تسکین طبیعی درد اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.