کاهش وخانوم و افزایش طول عمر

طبق تحقیق جدید کاهش وخانوم و لاغر انجام گرفتن می تواند به افزایش طول عمر و سلامتی افزایش افراد کمک کند،در این پژوهش جدید مشخص انجام گرفت مصرف دخانیات و هستعمال سیگار باعث کاهش طول عمر و افزایش احتمال بیماری های مختلف در بدن می شود.

هر یک کیلو کاهش وخانوم برابر با ۲ ماه عمر افزایش
نتایج ۲۵ مطالعه از زیاد از نیم میلیون نفر نشان داد، برای افرادی که دچار اضافه‌وخانوم هستند، هر یک کیلو کاهش وخانوم برابر با ۲ ماه عمر افزایش آنها هست.

به نقل رهیاب: نتایج تازه‌ترین تحقیقات نشان داده هست، هر یک کیلو گرم اضافه‌وخانوم برابر با دو ماه کاهش امید به خانومدگی هست و وخانوم اضافه می‌تواند به انجام گرفتت فرد را به مرگ زودرس تهدید کند و این در حالیست که هستعمال روزانه یک پاکت سیگار می‌تواند عمر انسان را تا حدود ۷ سال بکاهد.

به نقل کرد محققان، افراد سیگاری بییش از هر قشر دیگری در معرض خطر مرگ زودرس هستند و هستعمال سیگار زیاد از هر عادت دیگری خانومدگی فرد را به خطر می‌اندازد.

این پژوهش‌ها همچنین نشان داده هست، افرادی که تحصیلات عالی دانشگاه را پشت سر می‌گذارند، به ازای هر یک سال تحصیل افزایش حدود ۱۲ ماه به عمرشان اضافه می‌شود.

محققان اروپایی، هسترالیایی و آمریکایی با انجام ۲۵ مطالعه بر روی ۶۰۶ هزار نفر، هشدارات ژنتیکی و عادات خانومدگی هر فرد را تحت بررسی قرار دادند و دریافتند، اضافه‌وخانوم و هستعمال سیگار، طول عمر فرد را کوتاه و وی را در معرض مرگ زودرس قرار می‌دهد.

نویسنده و محقق ارانجام گرفت این پژوهش از دانشگاه ادینبورگ، گفت: «مطالعه ما به بررسی اثر علمی انتخاب شیوه خانومدگی پرداخته هست؛ ما دریافتیم که به طور متوسط، هستعمال یک بسته سیگار، هفت سال از طول عمر می‌کاهد؛ در حالی‌که از دست دادن یک کیلوگرم وخانوم، طول عمر را دو ماه افزایش می‌دهد».

یک نتیجه مثبت این مطالعه این بود که کسانی که تحصیلات خود را پس از مدرسه ادامه می‌دهند، یقینا طولانی‌تر خانومدگی می‌کنند.

محققان می‌گویند: «ما می دانیم که اضافه‌وخانوم باعث افزایش فشار خون، چربی خون و خطر ابتلا به دیابت می‌شود که در نهایت خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد؛ این مطالعه نشان می‌دهد که ما می‌توانیم مانند ژاپنی‌ها از عادات سالم خانومدگی پیروی کنیم تا هم‌مانند آنها عمر طولانی داشته باشیم».

فارس

نوشته کاهش وخانوم و افزایش طول عمر اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.