کرم ژله ‌انار (ویژه یلدا)

افسانه ظروفی

 

مواد لازم برای ۱۰-۱۲ نفر

زرده تخم‌مرغ                  ۶ عدد

شکر                             ۱۵۰ گرم

شیر                              ۳۰۰ میلی‌لیتر (یک و یک‌چهارم پیمانه)

اسانس وانیل                  یک‌دوم قاشق چایخوری

ژلاتین                            ۴ ورق (۸ گرم)

خامه‌ صبحانه                  ۳۰۰ گرم

پودر کاکائو                      ۱ قاشق سوپخوری

آب‌جوش                        ۲ قاشق چایخوری

نان رولت شکلاتی           به اندازه قطر قالب

ژله انار                          ۳ بسته ۱۰۰ گرمی

آب‌جوش                        ۷۵۰ میلی‌لیتر (۳ پیمانه)

آب سرد                         ۱۸۰ میلی‌لیتر (سه‌چهارم پیمانه)

دانه انار                          از ۵-۶ انار درشت

 

روش تهيه کرم ژله ‌انار

زرده تخم‌مرغ‌ها، شکر و وانیل را در ظرف معقولی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر حل شود ولی مایه (کهسترد) نجوانجام گرفت!

آن‌گاه ورقه‌های ژلاتین را در آب سرد بخیسانید و همینکه نرم انجام گرفتند، آب اضافی‌شان را بگیرید و ژلاتین را به کهسترد بیفزائید و هم بخانومید تا ژلاتین تکمیلا حل شود.

سپس ظرف را از روی حرارت بردارید و همینکه کهسترد خنک انجام گرفت، خامه را به آن اضافه کنید. اکنون کهسترد را در دو ظرف جداگانه بریزید و به یکی از آنها پودر کاکائوی حلکـــرده در آب جوش را بیفزائید.

اینک ۲ قالب دسر هم شکل ولی در دو اندازه مختلف بردارید و در قالب کوچکتر (به گنجایش ۱ لیتر) کرم سفیدرنگ را بریزید. آن‌گاه قالب را در فریزر بگذارید تا کرم قدری ببندد.

سپس کرم شکلاتی را روی کرم سفیدرنگ بریزید و مجدد قالب را در فریزر بگذارید تا این لایه کرم نیز ببندد و سفت شود. حالا روی کرم را با نان رولت شکلاتی بپوشانید و رویش شربت بمالید.

اکنون پودر ژله انار را در ظرف معقولی بریزید و آب جوش را به آن بیفزائید و مخلوط کنید تا ذرات ژله تکمیلا حل شود. حال آب سرد را به آن اضافه کنید.

اینک صبر کنید تا ژله انار نیم‌بند شود و بعد دانه‌های انار را درون ژله بریزید. در این مرحله می‌باید سریع عمل کنید و بلافاصله ژله انار را درون قالب بزرگتر بریزید و کرم دو رنگ فراهم کـــرده را درون ژله فرو برید به گونه‌ای که کرم تکمیلا درون ژله دارای انار قرار بگیرد. آن‌گاه کرم ژله را یک شب در یخچال نگه‌ دارید تا آماده مصرف شود.

اکنون کرم ژله را برای پذیرائی روی ظرف زیبا و معقولی برگردانید و در صورت دلخواه با خامه و میوه بیارائید.

یادآوری: برای تهیه رولت شکلاتی ۴ عدد تخم‌مرغ را همراه با ۱۰۰ گرم شکر، یک قاشق سوپخوری آب‌جوش و یک‌دوم قاشق چایخوری اسانس وانیل با همخانوم برقی بخانومید تا کمرنگ و سبک شود.

آن‌گاه یک قاشق سوپخوری روغن مایع به آن بیفزائید و بعد مخلوط الک کـــرده ۶۰ گرم آرد، ۲۰ گرم پودر کاکائو و یک پینچ نمک را درون مایه تخم‌مرغی بریزید و با لیسک به آرامی مخلوط نمائید.

سپس مایه فراهم کـــرده رولت شکلاتی را در سینی شیرینی‌پزی دارای کاغذ روغنی به اندازه ۳۰×۴۰ سانتیمتر بریزید و به مدت تقریبی ۸ دقیقه در فر گرم کـــرده با دمای ۲۳۰ درجه سانتیگراد بپزید.

همینکه نان رولت خنک انجام گرفته از آن دایره‌ای هم اندازه قطر قالب دسر (قالب کوچکتر) برش دهید.

 

نوشته کرم ژله ‌انار (ویژه یلدا) اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.