گسترش ویروس بیماری‌زای خطرناک مرس در روسیه

ویروس مرس بیماری‌های واگیردار بیماری حاد تنفسی بیماری تنفسی انتشار ویروس

سازمان بهداشت کشور روسیه نسبت به شیوع بیماری واگیر دار مرس که دستگاه تنفس افراد را با مشکل رو به رو می کند هانجام گرفتار داد،این بیماری واگیر دار در عربستان رواج یافته هست و تاکنون جان برخی از انسان ها را نیز گرفته هست.سازمان پیشگیری از بیماری‌های واگیردار روسیه با هم با بازگشت حجاج این کشور، در مورد گسترش ویروس بیماری‌زای خطرناک مرس از مبداء عربستان سعودی هانجام گرفتار داد.
به نقل ایرنا، این سازمان در بیانیه ای با اشاره به اعلام سازمان جهانی بهداشت در مورد انتشار ویروس مرس ویژه بیماری تنفسی در عربستان سعودی، منطقهوندان روس را از سفر به این کشور برحذر داشت.

روخانومامه روسی کامرسانت هم در بخش اخبار آنلاین خود نوشت: مطابق گزارش سازمان جهانی بهداشت، فقط در ۱۷ روز منتهی به پایان ماه اوت، ۱۲ مورد آلودگی به ویروس مرس با دو جان باختگی در عربستان ثبت انجام گرفته هست.

برپایه هشدارات در دسترس، مرس (به انگلیسی: MERS) یک بیماری ویروسی هست که نخستین‌ بار سال ۲۰۱۲ در عربستان سعودی گزارش انجام گرفت.

این بیماری در اثر ویروسی از خانواده کوروناویروس به اسم MERS-CoV بروز می‌کند و حدود ۳۳ درصد مبتلایان نیز جان می‌باخانومد.

افزایش افراد آلوده به این ویروس، دچار بیماری حاد تنفسی با نشانه‌های تب، سرفه و تنگی نفس می‌شوند.

تاکنون تقریبا همه موارد بیماری در عربستان سعودی یا کشورهای همسایه شامل امارات متحده عربی، قطر، عمان، یمن و کویت گزارش انجام گرفته‌ هست که از طریق تماس نزدیک از افراد آلوده به دیگران منتقل می‌شود.

مواردی نیز در هفت کشور دیگر شامل انگلیس، فرانسه، تونس، ایتالیا، مالزی، آمریکا و کره جنوبی به دلیل سفر به کشورهای آلوده به مرس گزارش انجام گرفته‌ هست.

منبع/هممنطقهی آن لاین

نوشته گسترش ویروس بیماری‌زای خطرناک مرس در روسیه اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.