یک دهانشویه سالم و خانگی برای خودتان تهیه کنید!

ضد عفونی کـــردن دهان ساخت دهانشویه دهان‌شویه خانگی دهانشویه جوش شیرین و دهان تهیه دهانشویه

محافظت از دندان ها و مراقبت از بهداشت دهان از جمله اموری هست که هرکس می بایست به آن بپردازد. روش های مختلفی برای حفظ بهداشت دهان و دندان وجود دارد که از جمله می توان به هستفاده از مسواک، نخ دندان، دهانشویه و … اشاره کـــرد. در این مطلب شما را با دستور تهیه یک دهانشویه خانگی آشنا خواهیم کـــرد.

هستفاده از یک دهانشویه خانگی که با هزینه ای کاهش از دهانشویه های تجاری تهیه انجام گرفته هست نیز می تواند نتایجی شگفت انگیز را به همراه داشته باانجام گرفت.

هستفاده از دهانشویه شکل گیری پلاک را کاهش می دهد، در شرایطی که دسترسی به نقاطی که نفوذ به آنها دشوار هست را ممکن می سازد و با ریزجانداران مضر در دهان مبارزه می کند. افزون بر تمیزی فضای دهان، هستفاده از دهانشویه نفس انسان را نیز تازه و خوشبو می کند.

مشخص انجام گرفته هست که با مراقبت درست و یک رژیم غذایی مغذی تا حد زیادی می توان از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کـــرد.

افزون بر دهانشویه های موجود در بازار، امکان درست کـــردن آن در خانه نیز وجود دارد. از جمله مزایای هستفاده از دهانشویه های خانگی می توان به موارد زیر اشاره کـــرد:

ارزان هست. هستفاده از یک دهانشویه خانگی که با هزینه ای کاهش از دهانشویه های تجاری تهیه انجام گرفته هست نیز می تواند نتایجی شگفت انگیز را به همراه داشته باانجام گرفت.

مواد شیمیایی در آن به کار گرفته نانجام گرفته هست. دهانشویه های صنعتی به طور معمول حاوی مواد شیمیایی، رنگ، مواد نگهدارنده، شیرین کننده های مصنوعی و طعم دهنده ها هستند.

برای تهیه یک دهانشویه خانگی در ادامه دستورالعملی کارآمد و ارزان ارائه می شود که به آسودهی قابل تهیه هست و با اتکا بر جوش شیرین به از بین بردن تارتار و سفید انجام گرفتن دندان ها کمک می کند.

بدون تردید، بی کربنات سدیم یا جوش شیرین یکی از بهترین پاک کننده های قوی هست که به روش های مختلف کاربرد دارد. این ماده از ویژگی های سفید کنندگی و لکه بری بهره می برد. افزون بر این، بی کربنات سدیم دارای قابلیت ضد باکتری هست که تارتار و میکروب ها را از بین می برد، که در پوسیدگی دندان و نفس بدبو نقش دارند.

ضد عفونی کـــردن دهان ساخت دهانشویه دهان‌شویه خانگی دهانشویه جوش شیرین و دهان تهیه دهانشویه

مواد لازم

– یک قاشق غذاخوری جوش شیرین

– نصف قاشق چایخوری نمک

– نصف فنجان پراکسید هیدروژن

– یک فنجان آب سرد

– نصف فنجان آب گرم

– مسواک

– خلال دندان

دستورالعمل

شما باید نمک و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کـــرده و سپس مسواک را در مقداری آب گرم خیس کنید. ترکیب را روی مسواک ریخته و دندان ها را مسواک بخانومید. سپس، آن را تف کنید. این کار را برای دو دقیقه تکرار کنید.

سپس، پراکسید هیدروژن را با آب گرم ترکیب کـــرده و از این محلول برای شستشوی دهان به مدت یک دقیقه هستفاده کنید. سپس آن را تف کنید.

در پایان، از یک خلال دندان برای پاکسازی تارتار از بین دندان ها هستفاده کنید. دهان را با آب سرد شستشو دهید.

این کار را دو بار در هفته تکرار کنید.

نکته های اضافی

به خاطر داشته باشید که نباید دهانشویه را قورت دهید زیرا ممکن هست حاوی مواد مضر باانجام گرفت.

برای حفظ سلامت مطلوب دهان و دندان روزی سه بار دندان های خود را با یک خمیر دندان با کیفیت مسواک بخانومید.

مواد غذایی تند فعالیت غدد بزاقی را تحریک می کنند و بزاق به طور طبیعی فضای دهان را پاکسازی می کند.

منبع: باشگاه رویدادنگاران

ارسال انجام گرفته در ۱۲ مهر ۱۳۹۶ توسط جناب آقا جوانبخت با موضوع دندانپزشکی

نوشته یک دهانشویه سالم و خانگی برای خودتان تهیه کنید! اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.