۶ خاصیت قهوه سبز | طریقه مصرف قهوه سبز

قهوه سبز چیست؟

– دانه های “قهوه سبز” دانه های قهوه میوه قهوه هستند که هنوز سرخ نانجام گرفته اند. فرآیند سرخ کـــردن دانه های قهوه باعث کاهش مقدار اسید کلروژنیک شیمیایی می شود. بنابراین، دانه های قهوه سبز نسبت به دانه های قهوه سرخ انجام گرفته دارای سطح بالاتری از اسید کلرژنریک هستند. به نظر می رسد اسید کلروژنیک در قهوه سبز دارای مزایای زیادی هست.

– افرادی که چاق هستند، دیابت، فشار خون بالا، بیماری آلزایمر و عفونت های باکتریایی دارند، قهوه سبز را به صورت خوراکی مصرف می کنند.

قهوه سبز چقدر موثر هست؟

قهوه سبز چقدر موثره

رتبه بندی اثربخشی قهوه سبز در پایگاه داده داروهای طبیعی به شرح زیر هست:

 ۱- فشار خون بالا

تحقیقات نخستیه نشان می دهد مصرف عصاره های قهوه سبز حاوی ۵۰ تا ۱۴۰ میلی گرم اسید کلروژنیک به صورت روزانه به مدت ۴ تا ۱۲ هفته می تواند فشار خون بالا را در بزرگسالان ژاپنی با فشار خون پایین و بدون درمان کاهش دهد. فشار خون سیستولیک (عدد بالا) به میزان ۵ میلیگرم تا ۱۰ میلیمتر جیوه کاهش می یابد. فشار خون دیهستولیک (عدد پایین) به میزان ۳ میلیگرم تا ۷ میلیمتر جیوه کاهش می یابد.

۲-  چاقی

تحقیقات نخستیه نشان می دهد بزرگسالان مبتلا به چاقی که عصاره قهوه سبز مخصوص (Svetol، Naturex) را پنج بار در روز به مدت ۸ هفته تا ۱۲ هفته مصرف می کنند، به تنهایی یا همراه با قهوه معمولی، به طور متوسط ۲٫۵ تا ۳٫۷ کیلوگرم افزایش از افرادی که قهوه معمولی مصرف می کنند، وخانوم از دست می دهند.

تحقیقات افزایشی برای رتبه دهی به قهوه سبز نیاز هست.

قهوه سبز چگونه عمل می کند؟

– دانه های قهوه ای سبز دانه های قهوه ای هستند که هنوز سرخ نانجام گرفته اند. این دانه های قهوه حاوی مقدار بالایی اسید کلروژنیک شیمیایی هست. این ماده شیمیایی مزایای زیادی دارد. برای فشار خون بالا، این ماده می تواند رگهای خونی را تحت تاثیر قرار دهد به طوری که فشار خون کاهش می یابد. برای کاهش وخانوم، اسید کلروژنیک در قهوه سبز بر چگونگی فراوری قند خون و سوخت و ساز بدن تاثیر می گذارد.

آیا نگرانی هایی در خصوص مصرف قهوه سبز وجود دارد؟

– قهوه سبز خوراکی، احتمالا امن هست. عصاره قهوه سبز را می توان به میزان ۴۸۰ میلی گرم در روز تا حداکثر ۱۲ هفته به طور ایمن هستفاده کـــرد. همچنین عصاره قهوه سبز مخصوص(Svetol، Naturex، South Hackensack، NJ) در دوزهای تا ۲۰۰ میلی گرم، پنج بار در روز تا ۱۲ هفته هستفاده می شود.

– حیاتی این هست که بدانیم قهوه سبز مانند قهوه معمولی حاوی کافئین هست. بنابراین، قهوه سبز نیز می تواند مانند قهوه معمولی عوارض ناشی از کافئین را ایجاد کند.

– کافئین می تواند منجر به بی خوابی، نگرانی و بی حسی، ناآسودهی معده، تهوع و هستفراغ، افزایش ضربان قلب و تنفس و سایر عوارض جانبی شود. مصرف مقادیر زیادی قهوه نیز ممکن هست باعث سردرد (برای رفع سر درد چه باید کـــرد؟)، اضطراب، تحریک، خانومگ زدن گوش و ضربان نامنظم قلب شود.

احتیاطات ویژه و هانجام گرفتارها در مورد قهوه سبز:

۱- بارداری و شیردهی:

 • در صورت بارداری یا شیردهی، هشدارات کافی در مورد ایمنی مصرف قهوه سبز وجود ندارد. بنابراین بهتر هست از مصرف قهوه سبز در بارداری و شیردهی بپرهیزید.

۲- غلظت بالایی از هوموسیستئین:

مصرف دوز بالای اسید کلروژنیک برای مدت کوتاه باعث افزایش سطح هوموسیستئین پلاسما می شود که ممکن هست با بیماری هایی مانند بیماری قلبی همراه باانجام گرفت.

۳- اختلالات اضطراب:

۴- اختلالات خونریزی:

 • بعضی از نگرانی ها وجود دارد که کافئین در قهوه سبز باعث بدتر انجام گرفتن اختلالات خونریزی می شود.

۵- دیابت:

 • بعضی از تحقیقات نشان می دهد کافئین موجود در قهوه سبز ممکن هست باعث تغییر فراوری قند خون در افراد مبتلا به دیابت شود. گزارش انجام گرفته هست کافئین باعث افزایش و همچنین کاهش قند خون می شود. اگر دچار دیابت هستید، قند خون (قند خون نرمال تعداد هست؟) خود را با دقت بررسی کنید و کافئین را با ملاحظه مصرف کنید.

۶- اسهال:

۷- گلوکوما:

 • مصرف کافئینی که در قهوه سبز موجود هست می تواند فشار داخل چشم را افزایش دهد. افزایش فشار پس از ۳۰ دقیقه شروع می شود و حداقل ۹۰ دقیقه طول می کانجام گرفت.

۸- فشار خون بالا:

۹-کلسترول بالا:

 • اجزای خاصی از قهوه نوشیدنی میزان کلسترول را افزایش می دهد. این اجزاء را می توان در قهوه سبز پیدا کـــرد. با این حال، معلوم نیست قهوه سبز باعث افزایش سطح کلسترول می شود یا خیر.

۱۰- سندرم روده تحریک پذیر (IBS):

 • قهوه سبز حاوی کافئین هست. کافئین در قهوه، به ویژه در مقادیر زیاد، می تواند اسهال و علائم IBS را بدتر کند.

۱۱- نازک کـــردن هستخوان ها (پوکی هستخوان):

کافئین از قهوه سبز و سایر منابع می تواند مقدار کلسیم را در ادرار افزایش دهد. این مسئله باعث ضعیف انجام گرفتن هستخوانها می شود. اگر پوکی هستخوان دارید، مصرف کافئین را به کاهش از ۳۰۰ میلی گرم در روز محدود کنید (حدود ۲-۳ فنجان قهوه معمولی). مصرف مکمل های کلسیم ممکن هست کلسیم از دست رفته را جایگزین کند. خانومانی که دارای بیماری ارثی هستند و نمی توانند ویتامین D (قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ ) را پردازش کنند، باید پس از یائسگی در هنگام هستفاده از کافئین زیاد محتاط باشند.


۶ خاصیت قهوه سبز

خواص قهوه سبز

۱٫ کاهش وخانوم یا چربی 

دانه قهوه سبز نخستین بار هنگامی محبوب انجام گرفت که توانایی آن برای کاهش وخانوم (رژیم لاغری | چگونه لاغر شویم؟ ) ثابت انجام گرفت. تحقیقات نشان می دهد اسید کلروژنیک به بدن کمک می کند تا گلوکز را کاهش دهد و چربی بدن را برای انرژی ذخیره می کند. همچنین ممکن هست التهاب (علت ریشه ای از دیابت و سایر مشکلات متابولیکی) را کاهش دهد، قند ورودی به جریان خون را کم کند و آزادسازی انسولین را تنظیم کند. 

۲٫ تنظیم قند خون 

دانشمندان می گویند اثرات مثبت قهوه سبز بر قند خون، توانایی آن در کاهش التهاب، کمک به دستیابی به وخانوم معقول تر و کاهش میل به غذاهای التهابی می باانجام گرفت. در عین حال قهوه سبز برای کاهش سطح قند خون و افزایش انرژی بالقوه مفید هست. در حالی که کافئین ممکن هست تأثیر مثبتی بر عملکـــرد متابولیکی داشته باانجام گرفت، حتی محصولاتی که قهوه سبز دارند، هنوز هم سودمند هستند. 

قهوه سبز می تواند به عادی کـــردن قند خون کمک کند و باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ شود. مطالعات انجام انجام گرفته نشان میدهد “عصاره قهوه سبز بدون کافئین سبب کاهش تجمع چربی در رژیم غذایی و مقاومت به انسولین توسط کاهش ژن های آدرنال و التهاب در بافت چربی می شود. “

۳٫ کاهش فشار خون 

زیادی از مطالعات نشان داده اند عصاره قهوه سبز می تواند در کاهش فشار خون موثر باانجام گرفت. مطالعه ۱۷ بیمار مبتلا به هیپوگلایسمی نشان داد پس از مصرف عصاره دانه قهوه ، ۱۳ نفر از ۱۷ نفر کاهش فشار خون را تجربه کـــردند. شرکت کنندگان ۸۰۰ میلی گرم عصاره روزانه را دریافت کـــردند، که دوز زیادی هست اما در کاهش فشار خون زیاد موثر هست. تحقیقات دیگر نشان می دهد که دوزهای پایین تر، بین حدود ۵۰ تا ۱۴۰ میلی گرم، همچنین ممکن هست باعث کاهش فشار خون در بزرگسالان، هنگام مصرف قهوه سبز به مدت ۴ تا ۱۲ هفته، شود. 

همچنین شواهدی وجود دارد که اسید کلروژنیک دارای عوامل هیپو گلیسمی هست و ممکن هست به طور متناوب بر سوخت و ساز لیپید تاثیر بگذارد و منجر به کاهش کلسترول و غلظت تری گلیسیرید در خون شود. در یک مطالعه منتشر انجام گرفته در مجله بیوشیمی تغذیه ای، به موش ها به مدت سه هفته عصاره قهوه سبز داده انجام گرفت و اثرات اسید کلروروژنیک بر گلوکز پلاسما، پلاسما و تري گليسرئيد کبد و غلظت کلسترول تست انجام گرفتند. مشخص انجام گرفت عصاره تعداد نشانگر را بهبود می بخانجام گرفت. بر اساس گزارش منتشر انجام گرفته، “غلظت کلسترول و تریآیدیل گلیسیرین ناشتا به طور معنی داری به ترتیب ۴۴٪ و ۵۸٪ کاهش یافته هست.

۴٫ دارای اثرات ضد پیری به علت آنتی اکسیدان های موجود در آن

در مطالعاتی که عصاره دانه های قهوه سبز ارزیابی انجام گرفته هست، زیادی از خواص آنتی اکسیدانی شناسایی انجام گرفته اند که می تواند به کاهش آثار مختلف پیری کمک کند. همانطور که در بالا ذکر انجام گرفت، اسید کلروژنیک مسئول زیادی از این خواص آنتی اکسیدانی قهوه سبز هستند. برخی از کارشناسان بر این باورند که تایمی یک فرد ۴۰۰ میلی گرم مکمل قهوه سبز روزانه مصرف می کنند، آنتی اکسیدان روزانه را دریافت میکند.

۵٫ بهبود سطح انرژی

قهوه برای کمک به خستگی و افزایش سطح انرژی شناخته انجام گرفته هست، زیرا حاوی کافئین محرک هست. کافئین در واقع یک ماده مخدر هست.

بر اساس گزارش انجمن روانشناسی آمریکا، کافئین تاثير قابل توجهی در “عملکـــرد روانشناختی و شناختی، رفاه روانشناختی، فشار خون و کاربردهای تشخيصی و درمانی و همچنين عملکـــرد ورزشی دارد”. هنگام مصرف نوشيدنی حاوی کافئين، کافئین به جریان خون جذب می شود و به داخل مغز منتقل می شود و یک انتقال دهنده عصبی مهار کننده به نام آدنوزین را مسدود میکند. در همان زمان، سطوح انتقال دهنده های عصبی به نام نوراپی نفرین و دوپامین افزایش می یابد که منجر به تغییر در شناختی، از جمله افزایش تمرکز، انگیزه و چشم انداز مثبت می شود.

۶٫ افزایش تمرکز و بهبود خلق و خو

– همانطور که در بالا توضیح داده انجام گرفت، محصولات قهوه سبز حاوی مقادیر معقول کافئین هستند. حجم زیادی از تحقیقات نشان می دهد مصرف کافئین / قهوه قادر به تغییر زیادی از جنبه های سلامت روان و عملکـــرد مغز، از جمله توجه، خلق و خوی، حافظه (راه های تقویت حافظه، ۹ گام اساسی)، هوشیاری، انگیزه، آزمون، زمان واکنش، کنترل حرکت / عملکـــرد فیزیکی و غیره می شود.

– با این حال، هر فرد نسبت به اثرات کافئین بر عملکـــرد شناختی واکنش مثبت ندارد، بنابراین متداوم نشانه های خود را بررسی کنید و در نظر داشته باشید از ابتدا دوز مصرف پایین باانجام گرفت. همچنین برای جلوگیری از مصرف زیاد از حد کافئین، از مصرف آن با مکمل های قهوه سبز  بپرهیزید.


 قهوه سبز و لاغری

قهوه سبز و لاغری

۱- چه مقدار از قهوه سبز هستفاده می شود؟

دوز معقول قهوه سبز به تعداد عامل بستگی دارد مانند سن، سلامتی و تعدادین شرایط دیگر. در این زمان هشدارات علمی کافی برای تعیین طیف معقول دوز برای قهوه سبز (در کودکان / بزرگسالان) وجود ندارد. به یاد داشته باشید محصولات طبیعی متداوم لزوما ایمن نیستند و دوز آنها می تواند حیاتی باانجام گرفت. حتما دستورالعمل های نوشته انجام گرفته بر روی های محصول را بخوانید و قبل از هستفاده با متخصص مشورت کنید.

۲- طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری

 قهوه سبز

برای تهیه قهوه سبز، یک بسته از دانه های قهوه سبز را خریداری کنید. از آسیاب برای خرد کـــردن دانه های قهوه سبز هستفاده کنید. از شکر یا شیرین کننده مصنوعی هستفاده نکنید. اگر از این نوشیدنی لذت می برید، می توانید سایر مواد دیگر برای کاهش وخانوم سریع را اضافه کنید.

 قهوه سبز با برگ نعناع

برگ نعناع را به فنجان قهوه سبز اضافه کنید. اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه بجوانجام گرفت، و سپس آن را بنوشید. نعناع دارای خواص کاهش وخانوم هست و به سم زدایی سموم کمک می کند.

 قهوه سبز با دارچین

یک اینچ دارچین (دارچین | ۱۰ خواص درمانی دارچین ) را به یک فنجان آب اضافه کنید. بگذار یک شب بماند. صبح روز بعد از این آب برای تهیه قهوه سبز هستفاده کنید. دارچین به تنظیم قند خون کمک می کند، حساسیت انسولین را بهبود می بخانجام گرفت، LDL کلسترول را کاهش می دهد و خواص ضد التهابی دارد.

 قهوه سبز با خانومجبیل

در حالی که قهوه سبز خود را دم کـــرده اید، یک قاشق چای خوری خانومجبیل خرد انجام گرفته اضافه کنید. آن را فورا فشار ندهید. اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه بجوانجام گرفت و سپس آن را بنوشید. خانومجبیل حاوی gingerol هست که تاثیر گرمایی بر روی بدن دارد. همچنین باعث افزایش حساسیت به انسولین میشود.

 قهوه سبز با زردچوبه

اگرچه این ترکیب ممکن هست به نظر کمی عجیب و غریب باانجام گرفت، اما تاثیر فوق العادی دارد. ½ قاشق چای خوری ریشه زردچوبه را به قهوه اضافه کنید و آن را به مدت ۳ دقیقه بجوشانید. زردچوبه باعث کاهش وخانوم با افزایش متابولیسم چربی، افزایش حساسیت به انسولین و کاهش التهاب می شود.

۳- بهترین زمان مصرف قهوه برای لاغری:

 • صبح، قبل یا بعد از ورزش.
 • صبح با صبحانه.
 • بعدازظهر، قبل از نهار.
 • عصر با میان وعده ای سالم.

۴- دوز مصرفی قهوه سبز:

 • دوز توصیه انجام گرفته اسید کلروژنیک برای کاهش وخانوم ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیگرم در روز می باانجام گرفت.

۵- چه تعداد فنجان قهوه سبز باید برای کاهش وخانوم مصرف کـــرد؟

هرچیزی زیاد از حد خطرناک هست. بنابراین روزی ۳ فنجان قهوه سبز بخورید. مصرف زیاد از حد نتایج بهتری نخواهد داشت. نکته این که  قهوه سبز را بلافاصله بعد از غذا مصرف نکنید.


تداخلات دارویی و مکمل ها با قهوه سبز

تداخلات دارویی با قهوه سبز

آیا قهوه سبز با داروها تداخل دارد؟

در حد متوسط، مراقب این ترکیب ها باشید:

۱- آدنوزین (Adenocard)

کافئین در قهوه سبز می تواند اثرات آدنوزین (Adenocard) را از بین ببرد. آدنوزین (Adenocard) اغلب توسط پزشکان برای انجام آزمایش بر روی قلب هستفاده می شود. این آزمون به عنوان یک آزمون هسترس قلبی نامیده می شود. حداقل ۲۴ ساعت قبل از آزمون هسترس قلب، قهوه سبز یا دیگر محصولات حاوی کافئین را متوقف کنید.

۲- الکل

بدن کافئین موجود در قهوه سبز را تجزیه میکند و از آن خلاص می شود. الکل می تواند باعث کاهش سرعت تجزیه کافئین شود. مصرف قهوه سبز همراه با الکل ممکن هست باعث ایجاد کافئین زیاد از حد در جریان خون و عوارض جانبی کافئین از جمله خارش، سردرد و ضربان سریع قلب شود.

۳- آلندرونات (Fosamax)

قهوه سبز می تواند مقدار زیادی از آلندرونات (Fosamax) بدن را جذب کند. مصرف با هم قهوه و آلندرونات (Fosamax) می تواند اثر آلندرونات (Fosamax) را کاهش دهد. در طول دو ساعت مصرف آلندرونات (Fosamax) قهوه سبز را مصرف نکنید.

۴- آنتی بیوتیک ها (آنتی بیوتیک های Quinolone)

بدن کافئین موجود در قهوه سبز و سایر منابع را تجزیه میکند تا از شر آن خلاص شود. برخی از آنتی بیوتیک ها سرعت تجزیه کافئین را کاهش می دهد. مصرف این آنتی بیوتیک ها همراه با قهوه سبز می تواند خطر عوارض جانبی از جمله خارش، سردرد، افزایش ضربان قلب و سایر عوارض جانبی را افزایش دهد.

۵- برخی از آنتی بیوتیک ها

که باعث کاهش سرعت تجزیه کافئین می شوند عبارتند از: سایپروفلوکساسین (Cipro)، انوکساسین (Penetrex)، نورفلوکساسین (کیبروکسین، نوروکسین)، اسپارفلوکساسین (زاگام)، ترووافلوکساسین (تروفان) و گرپاففلوکساسین (روکش).

۶- کلوزاپین (کلروزیل)

بدن کلوزاپین را تجزیه میکند تا از شر آن خلاص شود (Clozaril). کافئین در قهوه سبز ممکن هست سرعت این تجزیه را کاهش دهد. مصرف قهوه سبز همراه با کلوزاپین (کلروزیل) می تواند عوارض جانبی کلوزاپین (کلروزیل) را افزایش دهد.

۷- دیپیریدامول (Persantine)

کافئین در قهوه سبز می تواند اثرات دیپیریدامول (Persantine) را مسدود کند. دیپیریدامول (Persantine) اغلب توسط پزشکان برای انجام آزمایش در قلب هستفاده می شود. این آزمون به عنوان یک آزمون هسترس قلبی نامیده می شود. حداقل یک ساعت قبل از آزمون هسترس قلب، قهوه سبز یا سایر محصولات حاوی کافئین را متوقف کنید.

۸- دیسولفیرام (Antabuse)

بدن کافئین موجود در قهوه سبز را تجزیه می کند و از آن خلاص می شود. دیسولفیرام Antabuse)) می تواند سرعت تجزیه را کاهش دهد. مصرف قهوه سبز همراه با دیسولفیرام (Antabuse) ممکن هست اثرات جانبی قهوه را از جمله خارش، زیاد فعالی (علائم کودک زیاد فعال) ، تحریک پذیری و دیگر موارد افزایش دهد.

۹- افدرین

داروهای تحریک کننده سرعت سیستم عصبی را افزایش می دهند. کافئین در قهوه سبز و افدرین هر دو داروهای محرک هستند. مصرف قهوه سبز و افدرین ممکن هست موجب تحریک زیاد از حد و گاهی اوقات عوارض جانبی و مشکلات قلبی شود. به صورت با هم کافئین و افدرین را مصرف نکنید.

۱۰- هستروژن

بدن کافئین موجود در قهوه سبز را تجزیه می کند و از آن خلاص می شود. هستروژن می تواند باعث کاهش سرعت تجزیه کافئین شود. مصرف قرص های هستروژنی و قهوه سبز ممکن هست موجب خارش، سردرد، ضربان قلب سریع و سایر عوارض جانبی شود. اگر قرص های هستروژن را مصرف می کنید، مصرف کافئین خود را محدود کنید. برخی از قرص های هستروژن عبارتند از :

 • هستروژن های سوسپانسیون کنجوج (Premarin)
 • اتینیل هسترادیول
 • هسترادیول و دیگران.

۱۱- فلووکسامین (Luvox)

بدن کافئین موجود در قهوه سبز را تجزیه میکند و از آن خلاص می شود. فلووکسامین (Luvox) می تواند سرعت تجزیه کافئین را کاهش دهد. مصرف کافئین همراه با فلووکسامین (Luvox) ممکن هست باعث ایجاد کافئین زیاد از حد در بدن و افزایش  اثرات جانبی کافئین شود.

۱۲- لیتیم

بدن شما به طور طبیعی لیتیوم را از بین می برد. کافئین در قهوه سبز می تواند سرعت تجزیه لیتیوم را افزایش دهد. اگر محصولاتی که حاوی کافئین و لیتیوم هستند مصرف می کنید، به آرامی مصرف کافئین را متوقف کنید. توقف سریع کافئین می تواند عوارض جانبی لیتیوم را افزایش دهد.

۱۳- داروهای آسم (آگونیست های بتا آدرنرژیک)

قهوه سبز حاوی کافئین هست. کافئین می تواند قلب را تحریک کند. بعضی از داروها برای آسم همچنین می توانند قلب را تحریک کنند. مصرف کافئین با بعضی از داروها برای آسم باعث ایجاد تحریک زیاد از حد می شود و باعث مشکلات قلبی می شود. برخی از داروها برای آسم عبارتند از:

 • آلبوترول (پروینتیل، ونتولین، Volmax)
 • متاپروترنول (آلوپنت)
 • تربتالین (بریکانیل، برتین) 
 • ایسوپرتنول (Isuprel).

۱۴- داروهای افسردگی (MAOIs)

کافئین در قهوه سبز بدن را تحریک می کند. برخی داروها برای افسردگی نیز بدن را تحریک می کنند. قهوه سبز و مصرف برخی از داروها برای افسردگی ممکن هست موجب تحریک زیاد از حد و عوارض جانبی جدی از جمله ضربان قلب، فشار خون بالا، عصبی بودن و دیگر موارد شود. برخی از این داروها برای افسردگی عبارتند از

 • فنلزین (ناردیل)،
 • ترنسی سپیروم (Parnate) و دیگران.

۱۵- داروهای ضد انعقاد خون (داروهای ضد انعقاد / آنتی پلاکت)

کافئین در قهوه سبز ممکن هست لخته انجام گرفتن خون را کاهش دهد. مصرف قهوه سبز همراه با داروهایی که لخته انجام گرفتن را آهسته می کند، ممکن هست موجب کبودی و خونریزی شود. بعضی از داروهایی که لخته انجام گرفتن خون را تسریع می کنند شامل :

 • آسپیرین
 •  کلوپیدوگرل (پلویکس)
 • دیکلوفناک (Voltaren، Cataflam، دیگران)
 •  ایبوپروفن (Advil، Motrin، دیگران)
 • ناپروکسن (Anaprox، Naprosyn، دیگران)
 • داکات پاران (Fragmin)
 •  انوکساپارین (Lovenox)
 •  هپارین
 •  وارفارین (Coumadin) و دیگران 

۱۶- پنتوباربیتال (Nembutal)

اثرات محرک کافئین در قهوه سبز می تواند اثرات خواب پنتوباربیتال را مسدود کند.

۱۷- فنیل پروپانولامین

کافئین در قهوه سبز بدن را تحریک می کند. فنیل پروپانولامین همچنین بدن را تحریک می کند. مصرف کافئین و فنیل پروپانولامین با هم ممکن هست موجب تحریک زیاد از حد و افزایش ضربان قلب، فشار خون و عصبی انجام گرفتن شود.

۱۸- ریلوزول (ریلوتک)

بدن ریلوزول (Rilutek) را از بین می برد. قهوه سبز می تواند باعث کاهش سرعت ریلوزول (Rilutek) شود. در تئوری، هستفاده ترکیبی ممکن هست اثرات جانبی ریلوزول را افزایش دهد.

۱۹- داروهای محرک

داروهای تحریک کننده سرعت بخشیدن به سیستم عصبی را افزایش می دهند. با سرعت بخشیدن به سیستم عصبی، داروهای محرک میتوانند ضربان قلب را افزایش دهند. کافئین در قهوه سبز می تواند سیستم عصبی را نیز افزایش دهد. قهوه سبز همراه با داروهای محرک ممکن هست باعث مشکلات جدی مانند افزایش ضربان قلب و فشار خون بالا می شود. از مصرف داروهای محرک همراه با قهوه سبز بپرهیزید.برخی از داروهای محرک شامل :

 • رژیم پروپیون (Tenuate)
 • اپی نفرین، فنتریم (یونامین)
 • پوسیدو افدرین (سودافد) و زیادی دیگر هست.

۲۰- تئوفیلین

کافئین در قهوه سبز همانند تئوفیلین کار می کند. کافئین همچنین می تواند سرعت تجزیه تئوفیلین را کاهش دهد. مصرف قهوه سبز و مصرف تئوفیلین ممکن هست اثرات و عوارض جانبی تئوفیلین را افزایش دهد.

۲۱- وراپامیل (Calan، Covera، Isoptin، Verelan)

بدن کافئین موجود در قهوه سبز را تجزیه میکند و از آن خلاص می شود. وراپامیل (Calan، Covera، Isoptin، Verelan) می تواند سرعت تجزیه این ماده را کاهش دهد. مصرف قهوه و وراپامیل (Calan، Covera، Isoptin، Verelan) می تواند خطر عوارض جانبی را برای قهوه سبز، از جمله خارش، سردرد و افزایش ضربان قلب، افزایش دهد.

جزئی مراقب این ترکیب ها باشید:

قرص هایی که با قهوه سبز باید مراقب بود

۱- قرص های کنترل بارداری (داروهای ضد بارداری)

بدن کافئین موجود در قهوه سبز را تجزیه میکند و از آن خلاص می شود. قرص های کنترل بارداری می توانند سرعت تجزیه قهوه را کاهش دهند. مصرف قهوه سبز همراه با قرصهای ضد بارداری می تواند موجب نگرانی، سردرد، ضربان قلب سریع و سایر عوارض جانبی شود.برخی از قرص های کنترل زایمان شامل:

 • اتینیل هسترادیول 
 • لوونورژستر (Triphasil) (قرص لونژیل (اووسیز))
 • اتینیل هسترادیول 
 • نوریتیدرون (Ortho-Novum 1/35، Ortho Novum 7/7/7) 

۲- سایمتیدین (Tagamet)

بدن کافئین را در قهوه سبز تجزیه میکند و از آن خلاص می شود. سایمتیدین (Tagamet) می تواند باعث کاهش سرعت تجزیه کافئین شود. مصرف سایمتیدین (Tagamet) همراه با قهوه سبز باعث افزایش احتمال عوارض جانبی کافئین از جمله ناآسودهی، سردرد، ضربان قلب سریع و دیگر موارد می شود.

۳- فلوکونازول (Diflucan)

بدن کافئین موجود در قهوه سبز را تجزیه میکند و از آن خلاص می شود. فلوکونازول (Diflucan) ممکن هست سرعت تجزیه را کاهش دهد. مصرف فلوکونازول (Diflucan) و قهوه سبز ممکن هست اثرات جانبی قهوه را از جمله عصبانیت، اضطراب و بی خوابی افزایش دهد.

۴- داروهای دیابتی (داروهای ضد دیابت)

کافئین در قهوه سبز ممکن هست قند خون را افزایش دهد. داروهای دیابتی برای کاهش قند خون هستفاده می شود. با افزایش قند خون، قهوه سبز می تواند اثربخشی داروهای دیابت را کاهش دهد. قند خون خود را دقیقا کنترل کنید. ممکن هست دز داروهای دیابتی شما تغییر کند.

۵- داروها برای فشار خون بالا (داروهای ضد فشار خون)

قهوه سبز می تواند فشار خون را کاهش دهد. مصرف قهوه سبز همراه با داروهای فشار خون بالا می تواند باعث کاهش زیاد از حد فشار خون شود. بعضی از داروها برای فشار خون بالا شامل:

 • کاپتوپریل (Capoten)
 • انالاپریل (Vasotec)
 •  لوزارتان (کوزار)
 •  والاسارتان (دیووان)،
 • دیلیتازیم (Cardizem)
 •  آملودیپین (نوروز)
 • هیدروکلروتیازید (HydroDIURIL)
 •  فوروزماید (Lasix) و زیادی دیگر .

۶- تربینافین (لامیسیل)

بدن کافئین را در قهوه سبز تجزیه می کند و از آن خلاص می شود. تربینافین می تواند سرعت تجزیه را کاهش دهد و خطر عوارض جانبی از جمله ناتوانی، سردرد، افزایش ضربان قلب و سایر اثرات را افزایش دهد.

آیا قهوه سبز با گیاهان و مکمل ها نیز تداخل دارد ؟

پرتقال تلخ

پرتقال تلخ در ترکیب با کافئین یا گیاهان حاوی کافئین می تواند فشار خون و ضربان قلب را در بزرگسالان سالم با فشار خون طبیعی ایجاد کند. این ماده ممکن هست خطر ابتلا به مشکلات قلبی جدی را افزایش دهد. بنابراین از مصرف این ترکیب بپرهیزید.

گیاهان و مکمل های حاوی کافئین 

هستفاده از قهوه سبز همراه با سایر گیاهان و مکمل های حاوی کافئین، باعث افزایش خطر عوارض جانبی ناشی از کافئین می شود. سایر داروهای طبیعی که حاوی کافئین هستند عبارتند از چای سیاه، کاکائو، مهره کولا، چای سبز، (۱۷ تا از حیاتیترین خواص چای سبز) چای یولونگ، گوارا.

کلسیم

 • مصرف کافئین زیاد در قهوه سبز باعث افزایش میزان کلسیم در ادرار می شود.

Cyclodextrin

 • فیبر سیکلوکودکسترین با ترکیبات خاصی از قهوه سبز باعث کاهش فشار خون می شود. از لحاظ تئوری، مصرف سیکلوکودکسترین و قهوه سبز جذب این مولکول را کاهش می دهد و اثرات مفید آن بر فشار خون را کاهش می دهد.

گیاهان و مکمل هایی که ممکن هست فشار خون را کاهش دهند:

قهوه سبز فشار خون را کاهش می دهد. قهوه سبز با سایر گیاهان و مکمل های غذایی که فشار خون را کاهش می دهند، می تواند اثرات کاهش دهنده فشار خون را افزایش دهد. دیگر داروهای طبیعی با اثرات کاهش دهنده فشار خون شامل اسید آلفا لینولنیک، پریسیم بور، کلسیم، کاکائو، روغن ماهی کبد، کوآنزیم Q-10، سیر، زیتون، پتاسیم، پیکننژن، نارنجی شیرین، ویتامین C، سبوس گندم و دیگران .

گیاهان و مکمل هایی که قند خون را پایین می آورند:

عصاره قهوه سبز می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. هستفاده از آن با سایر گیاهان یا مکمل هایی که دارای اثر مشابه هستند می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. برخی از گیاهان و مکمل هایی که می توانند قند خون را پایین آورند عبارتند از اسید آلفا لیپوئیک، کروم، پنجه شیطان، پنبه سیاه، سیر، آدامس گوارشی، شاه بلوط اسب، جینسنگ (جینسینگ | خواص، عوارض و مقدار مصرف جینسینگ)، پیسیلیوم، جینسنگ سیبری و دیگران.

گیاهان و مکمل هایی که سرعت لخته انجام گرفتن خون را کاهش می دهند:

کافئین در قهوه سبز ممکن هست سرعت لخته انجام گرفتن خون را کاهش دهد. قهوه سبز و هستفاده از گیاهانی که ممکن هست باعث انسداد لخته انجام گرفتن خون شود، احتمال خونریزی برخی افراد را افزایش می دهد. برخی از این گیاهان عبارتند از آنجلیکا، گل میخک، دانسن، سیر، خانومجبیل، گینکو، جینسنگ پاناکس و دیگران.

آهن

 • برخی از اجزای قهوه سبز می توانند مانع جذب آهن (علائم و درمان کم خونی) از غذا شوند. از لحاظ نظری، این ممکن هست موجب کاهش سطح آهن در بدن شود.

منیزیم

 • مصرف مقدار زیاد قهوه سبز می تواند میزان منیزیم را در ادرار افزایش دهد.

آیا قهوه سبز با غذاها تداخل دارد ؟

خیر قهوه سبز هیچ تداخلی با غذا ندارد.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت تعاون پرتال

منبع: www.stylecraze.com و medlineplus.gov

نوشته ۶ خاصیت قهوه سبز | طریقه مصرف قهوه سبز اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.