۹۰ گیاه دارویی و ادویه بی نظیر برای سلامتی و تندرستی

آیا می دانستید که ۹۰ گیاه دارویی و ادویه وجود دارد که می تواند برای بهبود سلامتی مصرف شود یا به صورت موضعی مورد هستفاده قرار گیرد ؟ این غذاهای طبیعی دارای خواص زیادی هستند که برای کاهش التهاب ، بهبود سلامت قلب ، تقویت سیستم ایمنی بدن و حتی پیشگیری و مبارزه با سرطان کمک می کند . نیاز به هستفاده از داروهای تجویزی با هستفاده از داروهای گیاهی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد .

گیاهان دارویی,گیاه دارویی,خواص گیاهان دارویی

در حقیقت ، در زمینه طب گیاهی ، مواد گیاهی به دست آمده برای درمان بیماری ها به صورت موضعی یا ناحیه ای مورد هستفاده قرار می گیرند . سیستم های شناخته انجام گرفته از طب گیاهی مانند طب سنتی چینی و پزشکی بهستانی آیورودا بر روی این طرز فکر تاکید داشتند که باید تاکید بر سلامتی افزایش از بیماری باانجام گرفت . با هستفاده از گیاهان دارویی و ادویه جات آقام می توانند رانجام گرفت کنند و بر روی وضعیت کلی خود تمرکز کنند تا اینکه بر روی یک بیماری خاص که به دلیل عدم تعادل ذهن ، بدن و محیط به وجود آمده هست .

بنابراین پیشنهاد می کنیم قفسه ادویه جات خود را بزرگ تر کنید و آشپزی با گیاهان دارویی تازه را شروع کنید که خواص درمانی جدیدی داشته باشند . همچنین برخی گیاهان دارویی و ادویه جات گمنام وجود دارند که در چای ، عصاره و شیره ها ، کپسول و قرص ها برای رفع ناباروری و یائسگی ، دیابت ، بیماری کبد و کاهش عملکـــردهای روان شناختی مورد هستفاده قرار می گیرند . امکانات نامحدود هست !

۱ . آلوئه ورا ( Aloe Vera )

آلوئه ورا حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هست که برای عملکـــرد همه اجزای بدن مفید هست . همچنین حاوی آنزیم ها ، ترکیبات ملین کننده ، اسیدهای چرب ضدالتهاب و هورمون های بهبود جآسوده هست . آلوئه ورا می تواند برای تسکین سوزش پوست ، سوختگی ، زخم و دانه ، درمان تنخست تبخالی ، مرطوب کـــردن پوست و موی سر و کاهش التهاب در هنگام هستفاده موضعی مورد هستفاده قرار گیرد . هنگامی که به صورت ماده خوردنی مصرف شود ، برای هضم غذا ، رفع یبوست ، تقویت سیستم ایمنی بدن و حتی بهبود دیابت نیز کمک میکند .

۲ . بادیان رومی

دانه و روغن بادیان رومی می تواند برای بهبود شرایط مختلف هستفاده شود . بادیان رومی برای هضم غذا و به عنوان عامل ضد نفخ مورد هستفاده قرار می گیرد و می تواند برای کاهش سرفه و سرماخوردگی هستفاده شود.همچنین می تواند جریان ادرار را افزایش دهد ، اشتهای شما را تحریک کند ، ناآسودهی قاعدگی را کاهش دهد، باعث افزایش میل جنسی و افزایش تولید شیر در خانومان شیرده گردد .

۳ . نشهسته اروروت

اروروت نشهسته ای هست که از ساقه های زیر زمینی تعدادین ساله گیاهی به نام مارانتا آروندیناسه به دست آمده هست. از اروروت برای کمک به هضم ، درمان عفونت های دستگاه ادراری ، کمک به مبارزه با عوامل بیماری زای غذایی ، کاهش درد دهان و افزایش سیستم ایمنی بدن هستفاده می شود . بهترین راه هستفاده از اروروت مخلوط پودر آن با آبمیوه ، آب یا هر نوشیدنی دیگری هست .

۴ . آنقوزه ( آنغوزه )

یک آدامس رِزین هست که از گیاه تعدادین ساله رازیانه گرفته انجام گرفته هست . شما می توانید از پودر آنقوزه برای کاهش گرفتگی قفسه سینه و آسم هستفاده کنید . مسائل گوارشی مانند اسهال و یبوست را کنترل کـــرده ، سطح قند خون خود را تنظیم کـــرده و فشار خون خود را کاهش دهید . شما می توانید پودر آنغوزه را به سوپ اضافه کنید و یا آنرا در فرم کپسول به عنوان مکمل خریداری و مصرف کنید .

۵ . گیلاس زمستانی

گیلاس زمستانی می تواند سطح کورتیزول را کاهش دهد و هورمون های تیروئید شما را متعادل کند. همچنین اثبات انجام گرفته هست در حمایت از غده فوق کلیوی تاثیر گذار هست و در رفع خستگی غده فوق کلیوی نیز مفید هست . همچنین در حمایت از سلامت مغز ، بهبود خلق و خو ، افزایش بنیه و هستقامت و جلوگیری از تکثیر سلولهای سرطانی نیز مفید می باانجام گرفت .

۶ . ریشه گیاه گون

ریشه گون در طب سنتی چینی برای هزاران سال هستفاده می انجام گرفته هست . این گیاه بدن را برای مبارزه با هسترس و بیماری کمک می کند و باعث افزایش سلامتی و عملکـــرد سیستم ایمنی، سیستم قلبی و عروقی و تنفسی شما می شود . همچنین ریشه گیاه گون به بهبود زخم کمک می کند، از ابتلا به دیابت جلوگیری می کند، رانجام گرفت تومورها را کاهش می دهد و علائم شیمی درمانی را کاهش می دهد.آنتی اکسیدان های موجود در ریشه گون به شما در مبارزه با بیماری و پیری به علت آسیب رادیکال های آزاد کمک می کنند.گیاه گون در فرم های مختلفی نظیر قرص،کپسول،شربت و پماد موضعی یافت می شود .

۷ . زرشک

زرشک یک گیاه حاوی بربرین (  با فرمول شیمیایی C۲۰H۱۸NO۴+ ) که برای مبارزه با عفونت ها به علت ویژگی های آنتی باکتریال ، ضدقارچ و ضد پروتوزوآ ( تک یاختگان ) مورد هستفاده قرار می گیرد. زرشک همچنین می تواند برای جلوگیری و درمان دیابت، کمک به هضم غذا، پاک کـــردن کبد و کیسه صفرا و بهبود دستگاه گردش خون با بهبود فشار خون بالا و بهبود عملکـــرد قلب به سلامت بدن کمک کند .

۸ . ریحان

ریحان گیاهی معطر و خوشبو در خانواده نعناع که خواص ضد التهابی ، ضد هسترس و آنتی باکتریال دارد . همچنین به عنوان کاهنده درد ، محافظ رگهای خونی ، تقویت کننده سیستم ایمنی و مبارزه با سرطان عمل می کند . ریحان حاوی روغن های ضروری هست که دارای آنتی اکسیدان های غنی هستند و زیادی از مزایای ریحان را شامل می شوند .

۹ . برگ بو

برگ های بو از درخت بهستانی لائوروس نوبیلیس که دارای برگ های خوشبو و بی نظیر هست ، به دست می آیند و بخاطر طعم و مزه بی نظیرش ، اکثراً در آشپزی مورد هستفاده قرار می گیرد . برگ بو دارای خواص ضد میکروبی، ضد قارچی و آنتی اکسیدانی قوی هست . برگ بو می تواند برای کمک به مبارزه با سرطان، بهبود عملکـــرد انسولین، بهبود کلسترول، جلوگیری از کاندیدا آلبیکانس ( عفونت قارچی )، درمان شوره سر، بهبود عفونت های پوستی و درمان زخم هستفاده شود.

۱۰ . بِربِرین

بربرین یک آلکالوئید طبیعی هست که در انواع مختلف گیاهان سنتی از جمله زرشک، ختم ذهبی و زردچوبه یافت می شود . از عصاره بربرین برای مبارزه با باکتری های هستفاده می شود و به درمان بیماری هایی کمک می کند که معمولا با آنتی بیوتیک درمان می شوند . بربرین همچنین به عنوان یک درمان طبیعی برای دیابت، کلسترول بالا، بیماری های قلبی، چاقی، بیماری آلزایمر، التهاب ریه و سرطان عمل می کند.

۱۱ . توت مار

ریشه و ساقه های توت مار سیاه ، گیاه گلدار بومی آمریکای شمالی برای درمان برخی مسائل هورمونی نظیر علائم یائسگی ، کم خوابی و پوکی هستخوان مورد هستفاده قرار می گیرد .

۱۲ . انگورفرنگی سیاه

انگور فرنگی سیاه یک درختچه کوچک ، متعلق به خانواده گیاهان انگور هست.این بوته توت های بنفش تیره مغذی از ویتامین C را تولید می کند . این توت ها غنی از آنتوسیانین ها هستند که به بهبود سلامت کمک زیادی می کنند نظیر :پیشگیری از چاقی، بیماری قلبی، سرطان و دیابت. خوردن توت سیاه همچنین می تواند سلامت چشم را افزایش دهد، باعث کشتن پاتوژن ها و ویروس ها و تقویت سیستم ایمنی بدن شما شود.

۱۳ . بولدو

بولدو یک درخت شیلی هست که هزاران سال هست ، مزایای دارویی این درخت مورد هستفاده قرار گرفته هست . بولدو یک آنتی اکسیدان موثر هست که می تواند برای جلوگیری از بیماری های ناشی از آسیب رادیکالهای آزاد هستفاده شود . بولدو برای بهبود عملکـــرد دستگاه گوارش ، عفونت های مثانه و بیماری های کبدی مفید بوده و به عنوان ادرارآور و سم زدا نیز مورد هستفاده قرار می گیرد .

۱۴ . گل گاو زبان

گاو زبان یک گیاه هست که برای اهداف دارویی مورد هستفاده قرار می گیرد. از گل ها، برگ ها و روغن از دانه های این گیاه می تواند برای بهبود وضعیت پوست مانند اگزما، کاهش تب و تسکین سرفه، آرتریت روماتوئید و درد ناشی از التهاب هستفاده شود. روغن گل گاو زبان حاوی مقدار زیادی اسید گاما-لینولنیک ( GLA ) یک نوع اسید چرب امگا ۶ هست که برای درمان طیف گسترده ای از مشکلات سلامتی مانند سندرم پیشاقاعدگی ، اختلال کم توجهی – زیاد فعالی ، پوکی هستخوان ، عدم تعادل هورمون، شرایط تنفسی، بیماری قلبی و سکته مغزی مفید هست.

۱۵ . کُندر

ترکیبات قدرتمند کندر باعث کاهش التهاب، مبارزه با سرطان و جلوگیری از بیماری های قلبی می شود.عصاره گیاه کندر برای بهبود ایمنی بدن، کاهش درد آرتریت، سرعت بخشیدن به بهبودی و جلوگیری از بیماری ها مفید هست .

۱۶ . چَتر گندمی

گیاهی هست که در طب سنتی چینی برای ترویج سم زدایی زیاد از ۲۰۰۰ سال هستفاده انجام گرفته هست.همچنین می توانید از چتر گندمی برای بهبود سلامت کبد خود، تقویت عملکـــرد غده فوق کلیوی، درمان افسردگی مرتبط با PMS یا یائسگی، تسکین تشنج و مبارزه با سرطان تخمدان هستفاده کنید.این گیاه در ایران ۱۴ نوع دارد .

۱۷ . ریشه باردان ( بابا آدم )

گیاه بابا آدم که باردان ، فیلگوش و آراقیطون نیز نامیده می‌شود ، گیاه دوساله ای از خانواده گل آفتابگردان هست . ریشه بابا آدم حاوی آنتی اکسیدان های تقویت کننده سلامت از جمله کوئرستین، لوتئولین و اسید فنولیک هست. این گیاه می تواند به شکل های مختلف پودری، تازه، خشک یا چای به منظور افزایش سم زدایی و گردش خون، تقویت سیستم لنفاوی، محافظت از شما در برابر دیابت و بهبود شرایط پوست مانند آکنه، اگزما و پسوریازیس مصرف شود.ریشه بابا ادم نیز برای مبارزه با سرطان و بهبود آرتریت هستفاده می شود .

۱۸ . گیاه کالاندولا

گیاهی هست که به صورت خوراکی مصرف می شود و به صورت موضعی برای درمان مشکلات سلامتی هستفاده می شود . کالاندولا با توانایی های ضد التهابی قوی کمک می کند تا به سرعت بهبودی حاصل شود ، اسپاسم عضله را شل کـــرده و سلامت دهان را بهبود می بخانجام گرفت. کالاندولا همچنین دارای خواص ضد میکروبی و ضد ویروسی هست و تحقیقات نشان می دهد که می توان از آن برای از بین بردن ناآسودهی های درمان های سرطانی نظیر اشعه و شیمی درمانی هستفاده کـــرد.

۱۹ . هل

هل از غلاف های دانه گیاهان مختلف در خانواده خانومجبیل ساخته انجام گرفته هست و غنی از مواد مغذی و منگنز هست که ۸۰ درصد از نیاز روزانه منگنز را با یک قاشق غذا خوری رفع می کند . هستفاده از هل می تواند به مبارزه با بد نفس کشیدن ، فشار خون پایین، بهبود علائم دیابت، کمک به سیستم گوارش و مبارزه با سرطان کمک کند.

۲۰ . گیاه پنجه گربه

پنجه گربه در جنگل آمازون رانجام گرفت می کند و دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد ویروسی و ضد التهابی هست که در فرم های مختلفی نظیر عصاره ، کپسول ، قرص و چای برای مبارزه با آرتریت، مشکلات گوارشی، افزایش ایمنی، فشار خون پایین و مبارزه با سرطان هستفاده کنید.

۲۱ . فلفل کاین

فلفل کاین یک درختچه هست که میوه توخالی ایجاد می کند که به غلاف های بلند تبدیل می شود.این غلافها در فرم های مختلف پودری ، خشک و تازه در دسترس هستند و برای سلامتی زیاد ارزشمند هستند .فلفل کاین در هضم غذا ، جلوگیری از لخته انجام گرفتن خون، تسکین میگرن، عصب و درد مفاصل، ترویج سم زدایی، بهبود علائم آلرژی و کاهش وخانوم موثر هست . پیشنهاد می کنیم مقالات دکتر سلام را در مورد فلفل کاین بخوانید .

۲۲ . بابونه

گیاه بابونه برای بهبود سلامت از جمله آلرژی، بی خوابی، اضطراب، افسردگی، آرتریت و اختلالات دستگاه گوارش مورد هستفاده قرار می گیرد . بابونه همچنین در مبارزه با تحریکات پوست نظیر سوزش ، خارش ، تسکین درد زانو و اسپاسم عضلانی، کاهش التهاب و التیام زخم و جآسوده زیاد مفید هست.

۲۳ . ریشه گیاه کاسنی

ریشه کاسنی یک نشهسته بر پایه گیاه هست که به عنوان فیبر محلول و پربیوتیک طبقه بندی انجام گرفته هست . کاسنی اغلب به عنوان یک عصاره یا مکمل برای کاهش مشکلات گوارشی مانند یبوست، اسهال، سندرم روده تحریک پذیر، گاز و نفخ مورد هستفاده قرار می گیرد . ریشه کاسنی همچنین به عنوان یک درمان طبیعی برای دیابت عمل می کند ، از مسمومیت کبد و رادیکالهای آزاد محافظت می کند ، التهاب و هسترس را نیز کاهش می دهد .

۲۴ . تره

تره یک گیاه تعدادساله هست که به تره فرنگی و پیازچه شباهت زیادی دارد . تره اغلب به عنوان یک گیاه طعم دهنده هستفاده می شود ؛ اما از آن به عنوان تحریک کننده ملایم و ادرار آور نیز هستفاده می شود. تره همچنین داراي خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی هست .

۲۵ . گشنیز

گشنیز یک گیاه همه کاره که خواص زیادی برای سلامتی انسان دارد و همه ایرانی ها با آن آشنایی دارند . خواص گشنیز عبارتند از ترویج سم زدایی فلزات سنگین ، کاهش اضطراب، بهبود خواب، کاهش قند خون، تقویت سلامت قلب، تقویت هضم غذا، بهبود سلامت پوست و مبارزه با آسیب رادیکال های آزاد هست که می تواند به تعدادی از بیماری های دژنراتیو منجر شود .

۲۶ . دارچین

دارچین ادویه ای هست که از پوست درخت کافور تهیه می شود . ترکیبات دارچین و هستراج آن برای تهیه روغن دارچین ، آنرا به یکی از بهترین ادویه ها بر روی کره زمین تبدیل می کند. خواص دارچین عبارتند از : ضد التهاب، آنتی اکسیدان، ضد میکروب، ضد دیابت، ایمنی، تقویت کننده قلب و خواص ضد سرطانی می باانجام گرفت.

۲۷ . گیاه هماور طبی

هماور طبی یک گیاه تعداد ساله هست که می تواند به صورت موضعی مورد هستفاده قرار گیرد تا درد عضلانی ، درد مفصلی، درد کمر و آرتروز را کاهش دهد. همچنین باعث تحریک پوست انجام گرفته و زمان التیام زخم و جآسوده را تسریع می کند .در صورت تجویز این گیاه نهایتا تا ۱۰ روز متوالی ، مجاز به هستفاده هست دلیل که ممکن هست منجر به آسیب کبدی شود .

۲۸ . دانه گشنیز

دانه های خشک انجام گرفته گشنیز می تواند به کاهش سطح قند خون کمک کند ، به کاهش مشکلات گوارشی ، فشار خون و بهبود سطح کلسترول و جلوگیری از بیماری های عصبی نیز کمک کند .

۲۹ . دانه زیره

زیره یک گیاه گلدار از خانواده چتریان و عضوی از خانواده جعفری هست ؛ به هضم غذا کمک می کند ، سیستم ایمنی بدن شما را افزایش می دهد، سلامت پوست شما را بهبود می بخانجام گرفت ، راه های تنفسی را آزاد می کند . خاصیت سم زدایی ، مبارزه با هسترس ، مبارزه با عفونت و جلوگیری از دیابت را نیز دارهست.

۳۰ . برگ کاری

برگهای کاری از درخت کاری که بومی هند و سریلانکا هست ، تهیه می شود . از برگ کاری برای ایجاد طعم و مزه ، فیبر ، آهن ، ویتامین A ، ویتامین E و ویتامین C هستفاده می شود . آنها می توانند سلامت قلب شما را حفظ کنند، برای مبارزه با دیابت، جلوگیری از عفونت و یا مبارزه با آن، کاهش سطح کلسترول و جلوگیری از کمبود آهن و کم خونی نیز موثر هست .

۳۱ . شوید

شوید متعلق به خانواده مشابه برگ بو ، جعفری و زیره هست . هستفاده از شوید خرده انجام گرفته یا سالم می تواند به کاهش درد قاعدگی، کمک به هضم، مبارزه با عفونت ها و کاهش سطح کلسترول کمک کند. شوید دارای خواص ضدتشنج هست، بنابراین برای درمان صرع نیز هستفاده می شود.

۳۲ . مخروطسانان

مخروطسانان یک گیاه گل گندم هست که بومی امریکای شمالی هست و هر دو بخش ریشه گیاه و بخشی که روی زمین رانجام گرفت می کند ، زیاد مفید هست . مخروطسانان به خاطر توانایی آن در تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش شانس ابتلا به سرماخوردگی شناخته انجام گرفته هست اما همچنین می تواند برای کاهش درد، کاهش التهاب، رفع یبوست و بهبود مشکلات پوستی هستفاده شود.

۳۳ . رازیانه

رازیانه یک گیاه تعداد ساله بومی مدیترانه هست که اغلب برای هضم غذا مورد هستفاده قرار می گیرد . دانه های خشک انجام گرفته رازیانه و روغن دانه رازیانه می توانند مشکلات گوارشی نظیر گاز، التهاب، سوزش سر دل و بخار معده نوزادان را رفع کنند . خواص رازیانه به همینجا ختم نمی شود و شامل توانایی آن در درمان عفونت های تنفسی، بهبود سلامت چشم، تسکین علائم یائسگی، بهبود سلامت قلب و کاهش فشار خون می باانجام گرفت.

۳۴ . شنبلیله

شنبلیله یک گیاه یک ساله و عضوی از خانواده نخود هست ؛ این دانه ها و برگ ها اغلب برای کاهش التهاب، کمک به هضم ، بهبود سطح کلسترول، بهبود کنترل شاخص گلوکز و افزایش عملکـــرد ورزش هستفاده می شود.جالب هست بدانید شنبلیله در آقاانه به عنوان افزایش دهنده میل جنسی و در خانومان شیرده به عنوان افزایش دهنده شیر شناخته انجام گرفته هست .

۳۵ . بابونه گاوی

برگ های خشک انجام گرفته گیاه بابونه گاوی برای کاهش درد میگرن، درمان تب، مسائل پوستی مانند اگزما ( التهابات پوستی )، جلوگیری از لخته انجام گرفتن خون و از بین بردن درد آرتریت هستفاده می شود. بابونه گاوی به طور موثر التهاب را کاهش می دهد و به طور طبیعی موجب کاهش درد می شود و خانومان از آن برای بهبود ناباروری، قاعدگی و زایمان هستفاده می کنند . فرم های مختلف این گیاه را در کپسول ، قرص و عصاره میتوان یافت . 

۳۶ . گالانگال

عضوی از خانواده خانومجبیل هست و اغلب در غذای تایلندی هستفاده می شود. تعدادی از خواص زیادمار گالانگال عبارت هست از : توانایی افزایش تعداد و عملکـــرد اسپرم، کاهش التهاب، مبارزه و جلوگیری از عفونت، بهبود عملکـــرد دستگاه گوارش و حفظ سلامت روانی . تحقیقات نشان می دهد گالانگال نیز به عنوان یک عامل بالقوه انقلابی مبارزه با سرطان عمل می کند .

۳۷ . گرم مصالح ( Garam Masala )

گرم مصالح ترکیبی از ادویه های هندی هست که معمولا حاوی دارچین، هل، فلفل سیاه، جوز هندی، زیره سبز، خانومجبیل، رازیانه، گشنیز و برگ بو هست . با هستفاده از گرم مصالح در رژیم غذایی خود می توانید به هضم کمک کـــرده و به مبارزه با دیابت، کاهش التهاب، تقویت سلامت قلب خود بپردازید .همچنین ممکن هست برای پیشگیری از سرطان نیز مفید باانجام گرفت .

۳۸ . خانومجبیل

ریشه خانومجبیل حاوی ۱۱۵ نوع ماده شیمیایی مختلف هست و به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی کار می کند، التهاب را کاهش می دهد، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، هضم را بهبود می بخانجام گرفت، کاهنده درد هست و سطح کلسترول را نیز کاهش می دهد.مزایای ریشه خانومجبیل همچنین شامل توانایی آن در بهبود دیابت، کاهش درد آرتریت و مبارزه با سرطان هست.

۳۹ . جینکو بیلبوآ

جینکو بیلبوآ عصاره طبیعی درخت چینی جینکو بیلبوآ هست و شامل فلاونوئیدها و ترپنوئیدههست که هر دو آنها دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی هستند و می توانند به مبارزه با بیماری های مرتبط با سن مانند زوال عقل و آلزایمر کمک کنند . مزایای جینکو بیلبوآ به همینجا ختم نمی شود ؛ همچنین شامل توانایی آن در مبارزه با افسردگی و اضطراب ، سندرم پیشاقاعدگی ، تسکین سردرد، افزایش سلامت چشم ، اختلال کم توجهی – زیاد فعالی و بهبود میل جنسی می باانجام گرفت .

۴۰ . جینسنگ

جینسنگ متعلق به گونه پاناکس هست و برای کاهش هسترس، بهبود عملکـــرد مغز، کاهش التهاب، کاهش وخانوم، کاهش میزان قند خون، تقویت سیستم ایمنی، بهبود عملکـــرد ریه، درمان اختلال عملکـــرد جنسی و جلوگیری از سرطان مورد هستفاده قرار می گیرد .

۴۱ . گیاه آب قاشقی

آب قاشقی متعلق بهخانواده گیاهانی همانند جعفری، کرفس و هویج هست. این گیاه به بهبود شرایط پوست مانند پسوریازیس کمک می کند، تب را کاهش می دهد، گردش خون را کاهش می دهد، التهاب را کاهش می دهد، افسردگی و اضطراب را کاهش می دهد، و به مبارزه با رادیکال های آزاد که می توانند باعث زخم معده شود ، می پردازد.

۴۲ . ریحان مقدس

ریحان مقدس برای رفع یا تسهیل شرایطی مانند اضطراب، کم کاری تیروئید، خستگی غذه فوق کلیوی و آکنه هستفاده شود. تحقیقات نشان می دهد که مزایای ریحان مقدس نیز شامل توانایی آن برای مبارزه با سرطان، کنترل قند خون و تنظیم سطح کورتیزول می باانجام گرفت. برای این مزایا می توانید آن را در فرم مکمل یا چای تهیه کنید .

۴۳ . گندنای کوهی

گندنای کوهی ، گیاهی هست که عضوی از خانواده نعناع هست. این گیاه بخاطر درمان طبیعی سرفه شناخته انجام گرفته زیرا خلت آور هست . گندنای کوهی همچنین ضد عفونی کننده، ضد درد، آنتی اکسیدان ، تحریک کننده اشتها و کمک کننده هضم غذا هست .

۴۴ . ترب کوهی

ریشه ترب کوهی برای مبارزه با بیماری ها به دلیل قدرت آنتی اکسیدانی آن می تواند مورد هستفاده قرار گیرد. همچنین دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی هست که به تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با عفونت کمک می کند. برخی دیگر از مزایای ترب کوهی در بهبود مشکلات تنفسی ، درمان عفونت های دستگاه ادراری، کمک به هضم، کاهش درد و جلوگیری از سرطان می باانجام گرفت.

۴۵ . گیاه زوفا

زوفا گیاهی شفابخش هست که معمولا برای کاهش مشکلات گوارشی، افزایش اشتها، مبارزه با عفونت ها، بهبود گردش خون، ارتقاء سلامت پوست و حمایت از سلامت کبد و کیسه صفرا ، جلوگیری از سرما خوردگی و بهبود شرایط تنفسی مثل آسم مورد هستفاده قرار می گیرد . کپسول ، چای و عصاره این گیاه بی نظیر وجود دارد .

۴۶ . میوه ارس

میوه ارس که به عنوان ادویه در غذاها هستفاده می شود ؛ منبع عالی از آنتی اکسیدان ها هستند که به جلوگیری و مبارزه با بیماری های ناشی از آسیب رادیکال های آزاد کمک می کنند. میوه ارس می تواند برای مبارزه با عفونت های پوستی و تنفسی هستفاده شود، سلامت پوست شما را بهبود می بخانجام گرفت، هضم غذا را بهبود می بخانجام گرفت، سلامت قلب شما را افزایش می دهد، سطح قند خون تان را پایین می آورد و به رفع بی خوابی کمک می کند.

۴۷ . ریشه کاوا

ریشه گیاه کاوا معمولا برای کاهش اضطراب، هسترس و بی خوابی هستفاده می شود. همچنین سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد، سردرد و درد میگرن را کاهش می دهد، عفونت های دستگاه تنفسی را کاهش می دهد و حتی ممکن هست در پیشگیری از سرطان نقش داشته باانجام گرفت. با این حال ، ریشه کاوا دارای پتانسیل مواد مخدر بوده و هنگامی که در دهان گذاشته می شود ، می تواند به کبد آسیب برساند .

۴۸ . فرنجمشک ( وارنگ بو )

فرنجمشک یک گیاه در خانواده نعناع هست که دارای خاصیت ضد باکتری، ضد دیابت، ضد هسترس، ضد اضطراب، خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی هست. همچنین می تواند برای کمک به هضم غذا ، تنظیم تیروئید فعال، تسکین علائم سندرم پیش از قاعدگی ، بهبود خواب و خلق و خو و محافظت از قلب و کبد مورد هستفاده قرارگیرد .

۴۹ . علف لیمو

علف لیمو یک گیاه هست که خواص تحریک کننده، تسکین دهنده، متعادل کننده و آرامش بخش دارد . همچنین از علف لیمو برای مبارزه با عفونت های قارچی و باکتری، کاهش التهاب، دفع حشرات، کاهش درد معده، افزایش انرژی، کاهش اضطراب، کاهش تب، کاهش درد و تحریک جریان قاعدگی نیز هستفاده می شود .

۵۰ . ریشه شیرین بیان

شیرین بیان که عضوی از خانواده حبوبات هست ، می تواند برای رفع رفلکس اسید و سوزش معده ، تنظیم سطح کورتیزول، تقویت ایمنی، مبارزه با عفونت های ویروسی و باکتریایی، تسکین علائم سندرم پیش از قاعدگی و یائسگی، سرفه و گلودرد با خواص خلت آوری و ضد التهابی و رفع گرفتگی عضلات با توانایی ضد اسپاسم مورد هستفاده قرار گیرد .

۵۱ . ماکا ( جینسینگ پرویی )

ریشه ماکا یک غذای فوق العاده محسوب می شود زیرا توانایی ایجاد ” احساس خانومده بودن ” را در فرد به وجود می آورد. ماکا به طور طبیعی هورمون ها را متعادل می کند ؛ باروری را در آقاان و خانومان افزایش می دهد ، هستقامت را افزایش می دهد ، عملکـــرد جنسی و سطح انرژی را در آقا و خانوم افزایش می دهد. پودر ریشه ماکا حاوی زیاد از ۲۰ اسید آمینه و ۲۰ اسیدهای چرب آزاد هست که آن را به غذایی بی نظیر تبدیل می کند .

۵۲ . گل جعفری

گل جعفری به صورت پماد گیاهی ، کرم موضعی ، عصاره و انواع چای ها برای درمان مشکلات سلامتی هستفاده می شود. این مشکلات عبارتند از : گرفتگی عضلانی، التهاب چشم، عفونت های قارچی و بیماری های پوستی مانند اگزما و التهاب های پوستی. گل جعفری همچنین سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد و با سرطان مبارزه می کند.

۵۳ . مارشمالو ( پف نبات )

گیاهان دارویی,گیاه دارویی,خواص گیاهان دارویی

مارشمالو دارای عصاره های فیبری هست که در بدن باز انجام گرفته و یک ماده ژل مانند را تشکیل می دهد که می تواند باعث کاهش التهابات معده شود . همچنین می تواند برای از بین بردن سرفه های خشک و سرماخوردگی مفید واقع انجام گرفته و تولید بزاق دهان را افزایش دهد؛ به مبارزه با عفونت های باکتریایی و تنفسی، درمان بیماری های پوستی و کاهش درد مفاصل ناشی از التهاب نیز بپردازد .

۵۴ . خار شیری ( خار مریم )

خارشیری نوعی علف هست که زیاد از ۲٫۰۰۰ سال برای درمان پزشکی مورد هستفاده قرار گرفته هست . خارشیری با کشیدن سموم می تواند بیماری و ناخوشی را از بدن خارج می کند . خار مریم به طور موثر آسیب های کبدی ناشی از آلودگی فلزات سنگین و داروهای مصرف انجام گرفته را کاهش دهد. مزایای دیگر خارشیری شامل توانایی آن در محافظت از شما در برابر سرطان، کاهش کلسترول، کنترل دیابت و کاهش علائم پیری هست.

۵۵ . نعناع

نعنا یکی از پرطرفدارترین گیاهان دارویی هست زیرا اغلب در محصولاتی مانند آدامس و خوشبو کننده های دهان دیده می شود. خوردن نعناع ، نوشیدن چای نعناع یا عصاره آن به هضم کمک کـــرده ، سردرد و تهوع را تسکین می دهد ، علائم افسردگی را بهبود می بخانجام گرفت و باعث کاهش مشکلات تنفسی مانند سرفه مزمن یا آسم می شود.

۵۶ . گیاه مورینگا

گیاهان دارویی,گیاه دارویی,خواص گیاهان دارویی

در سراسر جهان هر بخش از این گیاه برای درمان انواع بیماری های بیساری از جمله دیابت، کم خونی، آلرژی، آرتروز، صرع، اختلالات تیروئید، فشار خون بالا، سردمزاجی جنسی و سرطان مورد هستفاده قرار می گیرد. این دارو خاصیت ضد باکتری، ضد قارچی، ضد ویروسی، ضد انگل، آنتی اکسیدان و ضد التهابی را دارهست و منبع نیکوی از پروتئین، ویتامین A و C، پتاسیم، کلسیم و اسیدهای آمینه هست.

۵۷ . درمنه ( برنجاسف )

برنجاسف گیاهی هست که به طور سنتی برای کمک به خانومان برای از بین بردن علائم یائسگی هستفاده می انجام گرفت. امروزه از این گیاه در روشی به نام ” فتیله گذاری ” هستفاده می شود که برای معکوس کـــردن نشیمن گاه جنین و کاهش درد مفاصل مورد هستفاده قرار می گیرد. درمنه همچنین در درمان افسردگی خفیف و حمله به برخی از سلول های سرطانی مفید هست.

۵۸ . گیاه مولین

مولین یک گیاه هست که حاوی کربوهیدرات ها، پروتئین ها، چربی ها، روغن ها، فلاونوئیدها و تانن ههست . اینها فقط نام تعدادی از اجزا این گیاه بی نظیر هست . مولین به عنوان یک درمان طبیعی برای عفونت گوش هستفاده می شود . همچنین برای آرام کـــردن کیسه های مفصلی در شانه ها ، آرنج ، زانو و ران نیز مفید هست. گیاه مولین خواص دیگری نیز دارد که از جمله آنها میتوان به کشتن باکتری، کاهش التهاب، مبارزه با عفونت ها و کمک به بدن جهت از بین بردن مخاط نام برد.

۵۹ . دانه خردل

دانه های خردل از گیاهان مختلف خردل می آیند و به عنوان ادویه در زیادی از کشورهای جهان هستفاده می شود. دانه خردل منبعی عالی از اسیدفولیک، ویتامین A، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و فسفر هست. همچنین دانه های خردل باعث کاهش التهاب، درمان بیماری های صمغی، سلامتی قلب، پوست و مو می شود و به علت خواص ضد باکتری و ضد قارچی ، آنها را در مقابل عفونت ها محافظت می کند. روغن خردل نیز از دانه های خردل به دست می آید و می تواند برای به دست آوردن خواص مطرح انجام گرفته ، هستفاده شود اما برخی از نگرانی ها در مورد سمی بودن روغن خردل وجود دارد.

۶۰ . جوز هندی

جوز هندی از دانه های درخت متداوم سبز به حصول می آید . جوز هندی غنی از ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین B6، تیامین، منگنز، منیزیم، اسیدفولیک و مس هست؛ هنگامی که مقدار کمی از آن در پخت و پز غذا هستفاده شود ، به هضم غذا کمک کـــرده و باعث کاهش درد، ترویج سم زدایی، تقویت عملکـــرد روان شناختی و تنظیم فشار خون گردد . گرچه این مسئله غیر رایج هست اما مصرف زیاد از اندازه جوز هندی ممکن هست باعث مسمومیت تهدیدکننده حیات باانجام گرفت.

۶۱ . برگ زیتون

برگ زیتون از درخت زیتون می آید و در عصاره ها، پودر ها و چای ها برای کاهش التهاب، بهبود سلامت قلب و عروق، تقویت سیستم ایمنی، جلوگیری از دیابت، حمایت از عملکـــرد شناختی، محافظت از پوست، کشتن باکتری ها و قارچ ها، کاهش خطر سرطان و افزایش سطح انرژی مورد هستفاده قرار می گیرد.

۶۲ . اورگانو ( آویشن کوهی )

آویشن کوهی گیاهی هست که هزاران سال هست برای بهبودی سلامت از آن هستفاده می شود. پونه کوهی توانایی کاهش التهاب، مبارزه با عفونت های باکتری، قارچی، ویروسی و انگلی، مبارزه با آلرژی و حتی کوچک انجام گرفتن تومورها را دارد. روغن اورگانو از گیاه آن هستخراج می شود تا یک عامل قوی آنتی بیوتیک تولید کند که می تواند زیادی از باکتری های مضر را از بین ببرد.

۶۳ . پاپریکا

پاپریکا ادویه ای هست که از فلفل های مختلف ساخته انجام گرفته هست . کپسایسین جزئی از فلفل های تند که در ساخت پاپریکا هستفاده می شود ، به عنوان حامی ایمنی بدن شناخته انجام گرفته هست و در درمان بیماری های خودایمنی کمک می کند . پاپریکا همچنین حاوی زیادی از آنتی اکسیدان ها از جمله کاروتنوئیدها هست که با آسیب رادیکال های آزاد که می تواند باعث بیماری شود، مقابله می کند و می تواند برای بهبود سلامت قلب و چشم ها مورد هستفاده قرار گیرد.

۶۴ . گیاه جعفری

جعفری گیاهی هست که می تواند تازه یا به عنوان یک ادویه خشک هستفاده شود. جعفری قدرت مبارزه با تهدیدکننده های سلامتی از جمله بد نفس کشیدن، التهاب، سنگ کلیه، مسائل گوارش، مشکلات پوستی، ضعف ایمنی، عفونت مثانه و هسترس اکسیداتیو را دارهست. جعفری منبع عالی ویتامین های K ، C و A هست و حاوی آنتی اکسیدان های فلاونوئیدی هست.

۶۵ . گل ساعتی

گل ساعتی گیاهی هست که در فرم چای و عصاره وجود دارد و برای از بین بردن علائم یائسگی و افسردگی، کاهش اضطراب، بهبود خواب، کاهش التهاب، کاهش فشار خون، تنظیم قند خون و بهبود علائم اختلال کم توجهی-زیاد فعالی هستفاده می شود.

۶۶ . فلفل سیاه

فلفل سیاه از انگور فرنگی سیاه تهیه می شود ، خشک می شود و به عنوان یک ادویه هستفاده می شود. فلف سیاه دارای اثرات ضد دیابت، ضد سرطان و ضد باکتری هست. آنها همچنین می توانند برای کمک به هضم، کاهش فشار خون، بهبود کلسترول و کاهش وخانوم هستفاده شوند.

۶۷ . پیمنتو ( Pimento )

پیمنتو که در برخی کشورها فلفل فرنگی نیز نامیده می شود ، محصولی از درخت متداوم سبز هست و دارای ویژگی های ضد درد، ضد سم زدایی، ضد باکتری، آنتی اکسیدان و ضد هسترس هست. پیمنتو همچنین می تواند برای بهبود گردش خون، کاهش نفخ شکم و افزایش سیستم ایمنی بدن مورد هستفاده قرار گیرد.

۶۸ . پوست درخت کاج

از پوست داخلی درخت کاج دریایی گرفته می شود و از عصاره آن معمولا برای ساخت کپسول، قرص، کرم و لوسیون هستفاده می شود. عصاره پوست کاج همچنین می تواند برای کاهش سطح قند خون، مبارزه با عفونت، کمک به جلوگیری از کم شنوائی، بهبود اختلال نعوظ، کاهش التهاب، افزایش عملکـــرد ورزشی و محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش مورد هستفاده قرار بگیرد .

۶۹ . بارهنگ کتانی

پوسته بارهنگ کتانی ، فیبر محلول خوراکی هست که از گیاهی بوته مانند که افزایش در هند رایج هست ، گرفته می شود. بارهنگ کتانی به علت کاهش مشکلات گوارشی مانند رفع یبوست و رفع اسهال شناخته انجام گرفته هست و همچنین می تواند برای کاهش میزان کلسترول و قند خون، تقویت سلامت قلب و کمک به مدیریت وخانوم به کار رود زیرا باعث احساس سیری می شود ، شناخته انجام گرفته هست .

۷۰ . سیر خام

سیر عضوی از خانواده پیازچه ، تره فرنگی و پیاز هست. سیر خام می تواند به مبارزه با بیماری های سرطان، بیماری های قلبی، دیابت و زوال عقل بپردازد. همچنین می تواند برای کاهش فشار خون، مبارزه با عفونت ها و کمک به رویش مجدد مو هستفاده شود.

۷۱ . شبدر قرمز

شبدر قرمز گیاهی متعلق به خانواده حبوبات هست . شبدر قرمز می تواند به صورت عصاره یا کپسول برای بهبود سلامت قلب و عروق، کاهش علائم یائسگی، کمک به حفظ هستخوان های قوی، کاهش التهاب پوستی که باعث ایجاد بیماری هایی مانند اگزما و پسوریازیس می شود، همچنین به مبارزه با بیماریهای تنفسی و کاهش خطر ابتلا به برخی از سرطان ها مانند پروستات و سینه می شود .

۷۲ . رودیولا ( ریشه طلایی )

رودیولا که همچنین به عنوان ریشه طلایی نیز شناخته می شود، می تواند بدن شما را با هسترس های فیزیکی ، شیمیایی و محیطی سازگار کند. عصاره رودیولا می تواند برای افزایش سطح انرژی و افزایش عملکـــرد ورزشی، پایین آوردن سطح کورتیزول که در زمان هسترس افزایش می یابد، مبارزه با افسردگی، بهبود عملکـــرد مغز و کاهش چربی شکم هستفاده می شود.

۷۳ . رزماری

رزماری یک گیاه معطر از خانواده نعناع هست و به خاطر توانایی آن در بهبود حافظه، بهبود رویش مو، تسکین درد مفاصل و عضلات، بهبود عملکـــرد شناختی و دستگاه گوارش شناخته انجام گرفته هست. رزماری دارای خاصیت های ضد التهابی، ضد سرطان، آنتی اکسیدان، سم زدایی، ضد هسترس و خواص شفادهنده هست. رزماری را می توان به غذا اضافه کـــرد و یا روغن آنرا به صورت موضعی هستفاده کـــرد.

۷۴ . زعفران

بخش خوراکی گیاه زعفران می تواند در پخت و پز مورد هستفاده قرار گیرد . مصرف زعفران باعث بهبود دستگاه گردش خون می شود ، علائم سندرم پیش از قاعدگی را کاهش می دهد ، اضطراب و افسردگی را درمان می کند، باعث احساس سیری می شود و می تواند به کاهش وخانوم کمک کند. همچنین اختلال نعوظ را درمان کـــرده و به جلوگیری یا درمان سرطان کمک می کند.

۷۵ . مریم گلی

مریم گلی یک گیاه چوبی هست که شباهت نزدیکی به رزماری دارد و هزاران سال هست که برای درمان پزشکی مورد هستفاده قرار گرفته هست. مصرف آن حتی به مقدار کم باعث بهبود حافظه و تمرکز ، مبارزه با رادیکال های آزاد، جلوگیری از بیماری های دژنراتیو مانند زوال عقل و آلزایمر، کاهش التهاب، جلوگیری یا بهبود دیابت، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود سلامت پوست و تقویت هستخوان ها می شود .

۷۶ . سارساپاریلا

سارساپاریلا عضوی از خانواده گیاه لیلی ( سوسن ) هست و برای تهیه چای ، عصاره و مکمل ها از آن هستفاده می شود که به درمان مشکلات تنفسی، درمان مشکلات پوستی مانند پسوریازیس، کاهش درد ناشی از التهاب، بهبود میل جنسی، کاهش سردرد، کمک به هضم، کاهش تب و مبارزه با عفونت ها کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که سارساپاریلا نیز اثرات ضد تومور و جلوگیری از سرطان دارد.

۷۷ . ساسافراس

ساسافراس یک درخت هست که به طور گسترده در آمریکای شمالی رانجام گرفت می کند و ترکیبات موجود در پوست این گیاه دارای ارزش دارویی می باشند. مطالعات نشان می دهد که ساسافراس ممکن هست یک درمان موثر برای سرطان های معینی مانند کبد، معده، دهان، پستان، پروستات و سرطان ریه باانجام گرفت. همچنین می تواند با مدیریت دیابت، مبارزه با انگل، بهبود گردش خون، بهبود علائم صرع و به برخی بیماری های عصبی کمک کـــرده و مفید واقع شود.

۷۸ . بشقابی ( قاشقک )

یک گیاه در خانواده نعناع هست که می تواند برای کاهش اضطراب، بی خوابی و تشنج، تحریک جریان خون در ناحیه لگن، تسکین اسپاسم عضلات، کاهش التهاب و تشویق قاعدگی هستفاده شود. تحقیقات همچنین نشان می دهد که بشقابی در زیادی از فرم ها موجود هست؛ همچنین می تواند به مبارزه با سلول های سرطانی کمک کند زیرا قابلیت خنثی سازی رادیکالهای آزاد را دارهست.

۷۹ . سورل

سورل یک گیاه هست که برای افزودن عطر و طعم تند به غذا افزوده می شود ؛ اما دارای مزایای سلامتی زیادی بخاطر داشتن مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها ، ضد میکروب ، ضد سرطان و افزایش ایمنی بدن هست. سورل می تواند برای کاهش فشار خون، بهبود گردش خون، بهبود علائم دیابت، حفظ سلامت کلیه ها، بهبود شرایط پوستی و تسکین مشکلات گوارشی نیز هستفاده شود.

۸۰ . گیاه سنت جانز ورت

سنت جونز ورت یک گیاه هست که افزایش به عنوان یک درمان طبیعی برای افسردگی، اضطراب و بی خوابی هستفاده می شود. همچنین می تواند در بهبود علائم اختلال کم توجهی-زیاد فعالی ، کاهش تپش قلب، کاهش علائم یائسگی و بهبود خلق و خوی موثر باانجام گرفت.

گیاهان دارویی,گیاه دارویی,خواص گیاهان دارویی

۸۱ . ترخون

ترخون گیاهی در خانواده آفتابگردان هست و طعمی شبیه به بادیان رومی دارد. برگ های ترخون تازه و خشک انجام گرفته را می توان در آشپزی هستفاده کـــرد و روغن ترخون برای کمک به هضم و افزایش اشتها موثر هست. ترخون همچنین در خواب بهتر و آسودهتر ، تشویق قاعدگی، مبارزه با باکتری ها و کاهش دندان درد نیز موثر هست.

۸۲ . زعتر

زعتر یک گیاه هست که بخشی از خانواده نعناع هست و اغلب در آشپزی هستفاده می شود. زعتر منبع ویتامینها و مواد معدنی مانند ویتامین C، ویتامین A، آهن، منگنز و کلسیم هست. از زعتر می توان برای تقویت خلق و خو ، تسکین شرایط تنفسی مانند گلودرد و برونشیت، کاهش فشار خون و میزان کلسترول و مبارزه با سلول های سرطانی هستفاده کـــرد .

۸۳ . گیاه تولسی

تولسی به عنوان ” ریحان مقدس ” که در بالا نیز به آن اشاره کـــردیم ، شناخته می شود . تولسی در آشپزی هستفاده می شود ؛ همچنین برای طعم دار کـــردن آب ، درست کـــردن آبمیوه و چای تولسی نیز کاربرد دارد. هنگامی که مصرف شود ، می تواند به درمان بیماری های پوستی، بیماری های چشم، تب انجام گرفتید، شرایط تنفسی مانند برونشیت و آسم ، آرتروز، اسهال و اسهال خونی کمک کند. تولسی همچنین می تواند به بهبود بد نفس کشیدن ، کاهش سر درد و متعادل کـــردن هورمون ها به طور طبیعی کمک کند .

۸۴ . زردچوبه

زردچوبه قوی ترین گیاه در این سیاره هست و مزایای آن نسبت به سایر داروها زیاد بالاتر هست. مکمل زردچوبه می تواند جایگزین داروهای ضد افسردگی، ضد انعقاد، داروهای آرتروز، درمان های پوستی، داروهای ضد التهابی و تنظیم کننده های کلسترول باانجام گرفت. دیگر مزایای زردچوبه شامل توانایی آن در کاهش وخانوم، درمان مشکلات دستگاه گوارش، کاهش درد و درمان طبیعی سرطان هست.

۸۵ . سنبل الطیب

سنبل الطیب یا سنبل کوهی ، گیاه بومی اروپا و بخشی از آسیهست ؛ ریشه آن به عنوان عصاره پودر خشک انجام گرفته ، چای و عصاره مایع به فروش می رسد. سنبل کوهی به دلیل خواص آرام بخش آن ، برای کمک به خواب مورد هستفاده قرار می گیرد. همچنین می تواند اضطراب را کاهش دهد، فشار خون را پایین بیاورد، توانایی شما برای مقابله با هسترس را افزایش و دردهای قاعدگی را کاهش دهد.

۸۶ . عصاره وانیل

عصاره وانیل مزایای زیادی دارد که از جمله آنها به توانایی آن برای مبارزه با عفونت باکتریایی، کاهش التهاب، افزایش سلامت روان، کاهش تب و بهبود سطح کلسترول می توان اشاره کـــرد .

۸۷ . شاه پسند

شاه پسند گیاهی هست که به صورت پودر ، عصاره ، کپسول و چای یافت می شود. شاه پسند دارای خاصیت ضد قارچ، ضد میکروبی، ضد باکتری، ضد التهابی، آرام بخش و ضد اضطراب هست. همچنین می تواند برای سلامت دهان به عنوان دهانشویه با آب گرم مورد هستفاده قرار گیرد .

۸۸ . ویتکس ( پنج انگشت )

گیاه ویتکس که افزایش با نام ” پنج انگشت ” آنرا می شناسیم ، می تواند مورد هستفاده قرار گیرد تا سیستم بدن شما را تغییر دهد، به طور مثبت بر هورمون های شما تاثیر می گذارد و سلامت پوست شما را بهبود می بخانجام گرفت. از ویتکس برای از بین بردن علائم سندرم پیش از قاعدگی، کاهش فیبروئیدهای رحم، بهبود باروری خانومان، کاهش علائم یائسگی، درمان پروستات بزرگ انجام گرفته و بهبود شیردهی در خانومان شیرده هستفاده می شود.

۸۹ . یام وحشی

یام وحشی گیاهی هست که می توان به صورت ریشه خشک انجام گرفته ، مایع ، چای ، کپسول و پودر ریشه خشک انجام گرفته آنرا یافت . مزایای یام وحشی شامل توانایی آن در تنظیم قند خون، بهبود سطح کلسترول، کاهش فشار خون، از بین بردن علائم دیورتیکولوز و کمک به مبارزه با سرطان هست.

۹۰ . فندق افسونگر

فندق افسونگر یک گیاه هست که از پوست ، شاخ و برگ آن برای بهبود زخمهای پوستی نظیر آکنه ، التهابات پوستی و نیش حشرات هستفاده می شود. همچنین فندق افسونگر می تواند به درمان پوست ترک خورده ، عرق زیاد از حد، وریدهای واریسی و هموروئید کمک کند.

نوشته ۹۰ گیاه دارویی و ادویه بی نظیر برای سلامتی و تندرستی اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.