‌نخستین همایش شعر «تا قدمگاه خورشید» ‌در بهبهان ‌برگزار شد+تصاویر

‌نخستین همایش شعر «تا قدمگاه خورشید» ‌در بهبهان ‌برگزار شد+تصاویر 

نخستین همایش شعر تا قدمگاه خورشید به مناسبت شهادت امام رضا(ع) با حضور نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، شاعران آئینی و مردم شهرستان بهبهان در تالار آفاق برگزار شد. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بهبهان، نخستین همایش شعر تا قدمگاه خورشید به مناسبت شهادت امام رضا(ع) با حضور نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، شاعران آئینی و مردم شهرستان بهبهان در تالار آفاق برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید قدرت‌الله ناصری در آئین رونمایی از کتاب «تا قدمگاه خورشید» با تسلیت شهادت امام هشتم شیعیان اظهار داشت: شواهد روشنی است که مسیر امام رضا(ع) از خوزستان بوده  و نعمت بزرگی است که شاهد قدمگاه خورشید هستیم.

 وی افزود: شور‌, شوق روحی وصف ناشدنی و اشک و ماتم جسمی هر ساله بهبهان را فرا می‌گیرد که از برکات گذر غریب الغربا از ارجان  است.

امام جمعه بهبهان ضمن غنیمت شمردن این حرکت خودجوش و عظیم تا قدمگاه خورشید بیان کرد: ما باید قدر این راهپیمایی را بدانیم زیرا این حرکت علامت شکست دشمن در جنگ فرهنگی است و به فضل خدا شاهد پیروزی در جنگ اقتصادی هستیم.

وی گفت: بهبهان در تاریخ سربلند است زیرا کم شاعر، عالم و شهید ندارد و قدمگاه امام رضا(ع) گل سر سبد این افتخارات است.

مهدی شجاعی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد بهبهان در ادامه همایش گفت: بسیار خرسندیم کتاب قدمگاه خورشید با قلم استاد خیراله محمدیان به دست نماینده ولی فقیه رونمایی خواهد شد اما انتظار داریم مسئولان از نویسندگان این دیار حمایت کنند.

 سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی عنوان کرد: کتب بسیاری وجود دارد که آثار ارزشمندی دارند اما متاسفانه به دلیل عدم حمایت کافی تاکنون به چاپ نرسیده و امیدواریم مسولان به این مهم نگاه ویژه داشته باشند.

بر‌اساس این گزارش در آئین رونمایی از کتاب تا قدمگاه خورشید پس از رونمایی از کتاب توسط آیت‌الله موسوی جزایری، شاعران آئینی به شعر‌خوانی پرداختند.


انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.