نخستین همایش شعر رضوی ” تا قدم گاه خورشید ” با حضور آیت الله جزایری در بهبهان برگزار شد

نخستین همایش شعر رضوی با عنوان تا قدم‌گاه خورشید همزمان با شب شهادت امام رضا (ع) چهارشنبه ١٦ آبان ماه با حضور حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در محل مجتمع فرهنگی و هنری آفاق این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در این همایش آیت الله جزایری ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری رحمت حضرت محمد (ص) و همچنین شهادت امامان معصوم حضرت حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) برپایی همایش شعر رضوی را فرصت ارزشمندی برای عرض ارادت به مقام والای امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا (ع) دانست.

وی با تقدیر از دست‌اندرکاران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهبهان به عنوان برگزار کننده این همایش از شاعران به واسطه ارائه آثار ارزشمند و ، زیبا و اثرگذار در خصوص امام رضا (ع) تجلیل نمود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی  استان خوزستان در ادامه اظهار داشت: بارگاه مطهر حضرت علی بن موس الرضا (ع) در ایران تکیه‌گاه کشورمان در برابر سختی‌ها و دشمنی ابرقدرت‌هاست.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به پیاده‌روی اربعین این رویداد بزرگ را از عنایت‌های خداوند برشمرد که مردم سراسر جهان با شرکت در این پیاده‌روی از نقاط مختلف به زیارت امام حسین (ع) می‌آیند و این پیاده روی و شور حسینی مکر دشمنان را طبق وعده خداوند به خودشان برخواهد گرداند.

گفتنی است، در این همایش آیت الله سید قدرت الله ناصری امام جمعه بهبهان نیز ضمن خیر مقدم به نماینده ولی فقیه در استان، فرماندار و مسئولین محلی از برگزارکنندگان همایش شعر رضوی تجلیل نمود.

وی در ادامه به شواهد انکارناپذیر عبور امام رضا (ع) از بهبهان و استان خوزستان اشاره کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهبهان تعظیم شعائر الهی را واجب دانسته و وجود قدمگاه امام رضا (ع) در بهبهان را نعمتی برای مردمان این دیار دانست.

ناصری راه‌پیمایی مردم بهبهان در روز شهادت امام رضا (ع) را به سمت قدم‌گاه آن حضرت را پرتویی از راهپیمایی اربعین دانستند و برگزاری جلسات و همایش‌های مرتبط را همچون شب شعر رضوی را بسیار مهم و با اهمیت قلمداد نمود.

لازم به ذکر است، در این مراسم مهدی شجاعی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان در سخنان کوتاهی با تقدیر از حضور  ارزشمند ایت الله جزایری در همایش شعر رضوی بخشی از فعالیت‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان را در ارتباط با ایام سوگواری حضرت امام رضا (ع) ارایه کرد.

وی در پایان خواستار توجه جدی مسئولان و خصوصا خیرین به چاپ کتب مذهبی و غیره به عنوان باقیات صالحات شد.

گفتنی است، در این همایش ١٠ نفر شاعران آثار خود را در رثای امام رضا (ع) قرائت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.